بیانیه محکومیت اقدام سرکوبگرانه نیروهای امنیتی هند علیه مسلمانان آن کشور؛

مدیر، مدرسین، طلاب، کارکنان حوزه های علمیه دارالعلوم لتعلیم القرآن و السنه منطقه مشهد- سرخس  جامعه الاحناف تایباد در پیامی اقدام سرکوبگرانه نیروهای امنیتی هند علیه مسلمانان بی دفاع آن کشور را محکوم کردند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در اين بيانيه آمده است:

بسم الله الرحمان الرحیم

آنچه مسلم است پس از دیدار رئیس جمهور اسلام ستیز آمریکا از هندوستان و اظهارات مغرضانه  و خصمانه علیه مسلمانان بی دفاع آن کشور، هزاران نفر از افراطیون هند با آتش زدن منازل و مساجد مسلمانان و به شهادت رساندن جمع کثیری از مسلمین درگیری های فرقه ای خونین را بوجود آورده که متاسفانه تعدادی کشته و زخمی از میان افراد بی گناه و مظلوم بر جا مانده است.

سکوت جامعه جهانی در قبال کشتار وحشیانه مسلمانان در هند شرم آور است و نهادهای مسئول باید به این مهم واکنش نشان دهند.

این حوزه های علمیه ضمن ابراز تاسف و تاثر از حوادث غیر انسانی واقع شده در هند که بر خلاف تمام قواعد حقوقی انسانی و آزادی ادیان و مذاهب است از دولت هند میخواهیم تا ضمن رعایت قوانین بین المللی و حقوق بشری و عدم اعمال فشار و محدودیت بر اقلیت مسلمان کشور خود موجب نشود  تا جایگاه و موقعیت آن کشور در نزد افکار عمومی جهان تنزل یابد.

از مجامع بین المللی میخواهیم تا از سرکوب مسلمانان جلوگیری و عوامل کشتار اخیر مسلمین در هند پای میز محاکمه کشانده و عدالت در مورد آنها به اجراء در آید.

سید ابراهیم فاضل حسینی

مدیر  حوزه های علمیه دارالعلوم لتعلیم القرآن و السنه (منطقه مشهد- سرخس )

جامعه الاحناف تایباد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.