به همت دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان؛ محفل انس با قرآن كريم در مسجد نور اهل سنت مشهد برگزار گرديد.

محفل انس با قرآن كريم در مسجد نور اهل سنت مشهد برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، محفل انس با قرآن كريم به مناسبت فرارسيدن ايام و ليالي ماه مبارك رمضان و با حضور نمازگزاران، طلاب و روحانيون اهل سنت مدرسه علميه سنت نبوي با سخنراني حجت الاسلام مهريزي از پژوهشگران حوزه علميه خراسان و قرائت قرآن توسط قاري كشوري، حافظ توحيد كمالپور در مسجد نور مشهد برگزار گرديد.

در اين جلسه حجت الاسلام مهريزي با بيان ضرورت انجام وظيفه و اداي حق قرآن توسط مومنين اظهار داشت: پيامبر مكرم اسلام در خطبه شعبانيه از خدا مي خواهد كه توفيق روزه داري و تلاوت قرآن را در ماه مبارك رمضان عنايت بفرمايد.

وي افزود: ماه رمضان ماه قرآن است و به همان اندازه كه روزه داري در اين ماه تاكيد شده است به تلاوت قرآن نيز بسيار توصيه شده است.

ايشان توجه به قرآن را به عنوان كلام الهي ضروري دانست و اظهار داشت: قرآن با كتب عادي تفاوت دارد و مي بايست نسبت به آن معرفت پيدا كرد.

ايشان قرائت قرآن را از سفارشات بزرگان دين دانست و گفت: اين قرائت بايد همراه با تدبر باشد. بايد توجه نماييم كه در آيات قرآن مي بايست تدبر و انديشه كرد چرا كه آيات قرآن مملو از معارف الهي است.

حجت الاسلام مهريزي بي توجهي به نماز بي توجهي به نيازمندان بي توجهي به دوستان و بي توجهي به قيامت را از عوامل جهنمي شدن جهنميان دانست و ابراز داشت: روز قيامت شفاعت شفاعت كنندگان كه مهمترين آنها قرآن است سودي براي اين دسته نخواهد داشت.

[Not a valid template]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.