برگزاری همایش وحدت، خدمت و امنیت در تربت جام

در آستانه فرا رسیدن هفته وحدت همایش وحدت، خدمت و امنیت به همت قرار گاه ثامن الائمه(ع)، قرارگاه عملیاتی شهیدمحمدزاده و قاجاریان تربت جام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در این محفل وحدتی امام جمعه اهل سنت تربت جام با تبریک فرارسیدن هفته وحدت اظهار داشت: بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایام ولادت پیامبر(ص) در ۱۲ربیع الاول به روایت اهل سنت و ۱۷ربیع‌ را جمع و هفته وحدت نامگذاری کردند تا وحدت عملی بین مسلمانان دائم وجود داشته باشد و منحصر به یک هفته نمادین‌ نباشد.

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی افزود: نخستین گام پیامبر اسلام وحدت برادری و اخوت بین امت بود و در نظام اسلامی هم امام خمینی(ره) بر وحدت، اخوت و برادری تاکید داشتند.

وی تصریح کرد: امروز عده ای با نام دین از نردبان اسلام بالا می روند و با مکر و حیله مقاصد شوم خودشان را بر مسلمانان تحمیل می کنند.

وی خاطر نشان کرد: امروز فرزند حضرت فاطمه زهرا(س)، مقام معظم رهبری بر وحدت مذاهب تاکید دارند و فرموده اند افرادی که بین شیعه و اهل سنت تفرقه بیندازد آنان نه شیعه و نه سنی اند بلکه در زمین دشمن بازی می کند.

امام جمعه اهل سنت تربت جام تاکید کرد: شیعه و سنی ۹۵درصد مشترکات دارند ۵درصد باقی مانده باید در حوزه ها مورد بررسی قرار گیرد.

مولوي جامی الاحمدی گفت: حوادثی که در کشورهای همسایه اتفاق می افتد کار دشمنان اسلام است و تاریخ اسلام برای همه مسلمانان درس عبرت است .

فرمانده قرارگاه ثامن الائمه(ع) نیز با اشاره به برپایی جلسات وحدت بخش گفت:ضرورت برپایی این گونه جلسات ما را درانجام وظایف و مسئولت ها بیش از پیش تشویق ،امیدوار و مصمم به خدمت بیشتر می کند.

سردار مرتضوی افزود: امروز در حکومت و انقلاب اسلامی شاهد سرافرازی، سربلندی ایران و امت اسلامی به این حد و مرز و اندازه قدرت پیدا کردند که از سواحل دریای مدیترانه تا اعماق اقیانوس هر گونه تعدی و تعرض به نظام‌ اسلامی و جامعه و جبهه مقاومت صورت گیرد با پاسخ دندان شکن ازطرف همه آزادیخواهان و رزمندگان مواجه می کند.

مسئول عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران تربت جام گفت: دشمن به افتدار، قدرت، موفقیت، موقعیت و جایگاه و نفوذ معنوی ملت ایران درجهان چشم دوخته است و این موقعیت ها استکبار جهانی را به وحشت انداخته است تا جلوی صد و و نفوذ معنوی انقلاب را بگیرد.

حجت الاسلام احمدی افزود: وحدت ملت ایران شگفت انگیز و استثنایی است و این از آموزش هاي خانواده های شیعه و اهل سنت است که باعث الگوی جهان شده است. 

وی تصریح کرد: نگاه جمهوری اسلامی ایران شیعه و سنی نیست بلکه دفاع از مظلومان جهان است.

در این همایش اقامه نماز ظهر باحضور شرکت کنندگان شیعه و اهل سنت به امامت امام‌جمعه اهل سنت صالح آباد برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.