برگزاری محفل انس و معرفت در مجموعه نجمه العفاف مکه محفل انس و معرفت ویژه کاروانهای اهل سنت

به همت مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، در این مراسم که با حضور کاروانهای مستقر در مجموعه  نجمه العفاف در مکه برگزار گردید قاریان و سخنرانان به قرائت قرآن و سخنرانی پرداختند .
در ابتدای این مراسم تلاوت قرآن توسط قاری ممتاز کشوری و بین المللی جناب آقای حاج سجاد علی پور ، که با استقبال پرشور شرکت کنندگان همراه بود .
در ادامه  ماموستا سید محمد یوسف وخشوری روحانی کاروان ۲۴۰۵۹ به ایراد سخنرانی پرداختند ایشان ضمن تقدیر و تشکر از بانیان حج ابراهیمی به بیان جایگاه حج در اسلام پرداختند و گفتند : ما باید از فرصت عظیم الهی وکعبه و مسجدالحرام بهره کافی و ویژه ببریم چون زمان به سرعت می گذرد . و اگر درست از این فرصت استفاده نکنیم حسرت و افسوس و پشیمانی برایمان می ماند وی با اشاره به اینکه کثیری از مسلمانان در آرزوی آمدن به این سفر معنوی هستند گفت: خداوند متعال این  توفیق را نصیب و قسمت شما زائرین نموده و قدر لحظه لحظه آن را دانسته و برای بازماندگان این سفر هم دعا نمایید .
سپس شاهد اجرای سرود و مولودی خوانی وتواشیح توسط زائران گرامی در مدح رسول اکرم (ص) بودیم.
همچنین در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین خیرخواه ، مدیر فرهنگی مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری ضمن ابلاغ سلام امیر الحاج حضرت حجت الاسلام والمسلمین نواب به بیان فضائل حج ابراهیمی پرداختند و با تاکید بر لزوم استفاده معنوی زائرین از این فرصت گفتند :  زائر باید در مکه مکرمه حال خاص دعا داشته باشد  و وقت خود را برای استفاده ویژه از حرم امن الهی صرف نماید  و در منا ، عرفات و مزدلفه خودش را متحول سازد  و بعد از اعمال حج بار دیگر همچون طفلی پاک متولد شده و مورد غفران ورحمت الهی قرار می گیرد و باید این حال معنوی را با خود نگه دارد تا از این سفر معنوی توشه ای اخروی اندوخته باشد  ایشان در ادامه فرمودند : حج درس خود سازی است و تربیت نسل مومن را برای ما به ارمغان باید داشته باشد .
وی در ادامه با توصیه به حجاج مبنی بر بهره برداری حداکثری از فضائل این مکانهای مقدس فرمودند : اکنون که فرصت انجام حج مبرور برای همه ما فراهم شده است بهترین زمان برای بندگی و نزدیکی به خداوند همین ایام نورانی زیارت بیت الله و انجام اعمال است .
در پایان این مراسم مسابقه فرهنگی برگزار و هدایایی را به رسم یادبود از طرف بعثه تقدیم نمودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.