با صدور بيانيه اي: علماي اهل سنت خراسان شمالي بر تبعيت از دفتر مقام معظم رهبري در اعلام عيد سعيد فطر تاكيد كردند.

علماي اهل سنت خراسان شمالي با صدور بيانيه اي اعلام كردند: اهل سنت خراسان شمالی، در اعلام عید سعید فطر، تابع دفتر رهبر معظم انقلاب هستند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در اين بيانيه آمده است:

اعلام هماهنگ عید سعید فطر در بین برادران تشیع و  اهل تسنن در ایران، اتحاد و یکپارچگی تمام مذاهب در ایران را به‌رخ جهانیان می‌کشاند و این وحدت و انسجام میان شیعه و اهل‌سنت ناکامی دشمنان اسلام و مسلمین را به ‌دنبال خواهد داشت.

بحث روئیت ماه، ممکن است در بسیاری از مکان ها گفته شود، ولی برای ثبوت این روئیت حتماً باید حاکم شرع دستور دهد. در این راستا با صراحت اعلام می‌کنیم در فقه اسلامی، حاکم اسلامی باید روئیت ماه را تأیید و نماز عید فطر را اعلام کنند که در فقه حنفی نیز، رؤیت هلال باید به تأیید حاکم اسلامی برسد، که در این کشور، ما علمای اهل سنت استان تابع فرمایشات مقام معظم رهبری عزیز، در این زمینه هستیم.

ایران اسلامی از حاکمی مشروع و توانمند و آگاه بر مسائل در رصد و استهلال ماه عید سعید فطر بهره می‌برد، لذا ما علماء و روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی به جهان اعلام می داریم که اعلام ماه مبارک رمضان و برگزاری نماز عید سعید فطر، فقط با تبعیت از دفتر حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) صورت می گیرد و نظر حاکم شرع و ولی امرمسلمین جهان در این خصوص برای ما حجت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.