با حضور ۲۲۰ نفر از طلاب و روحانيون برادر و خواهر اهل سنت استان هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي: پنجمين دوره مسابقات قرآني در رشته هاي حفظ، قرائت، ترتيل و مفاهيم در مشهد مقدس آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، پنجمين دوره مسابقات قرآني ويژه طلاب و روحانيون برادر و خواهر اهل سنت استان هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي در روز چهارشنبه ۹۶/۱۰/۶ با حضور ۲۲۰ نفر در رشته هاي حفظ، قرائت، ترتيل و مفاهيم آغاز به كار كرد.

حجت الاسلام والمسلمين محمد رسول رمضاني رئيس اداره فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در  امور اهل سنت خراسان در ابتداي اين مراسم با اشاره به اینکه امراض بشر از جمله تجمل گرایی، کبر، غرور و … با پناه بردن به قرآن قابل درمان می باشد اظهار داشت: امروز فاصله جوامع اسلامی با قرآن به گونه ایست که برخی اعمال و افعال آنها درست برعکس آموزه های قرآنی است.
وی تصریح کرد: ظهور گروههای تکفیری و افراطی نتیجه عدم تدبر در آیات قرآنیست.
ایشان ادامه داد: برادر کشی و نفاق و اختلافی که امروز دامان امت اسلامی را گرفته است نتیجه دوری از قرآن و عمل نکردن به معارف قرآنیست.

استاد مهكام از اساتيد حاضر در اين مسابقات نيز ضمن خير مقدم به متسابقين و داوران اظهار داشت: قرآن از مسلمانان انتظاراتی دارد که عنل به آن باعث سعادت دنیوی و اخروی انسان می شود.
استاد مهکام اظهار داشت: ایمان حقیقی و پایدار به قرآن باعث می شود مسیر زندگی انسان دستخوش آلام و تندبادهای روزگار قرار نگیرد.

در ادامه متسابقين در سه رشته حفظ، ترتيل و قرائت به رقابت پرداختند و روز پنج شنبه ۹۶/۱۰/۷ نيز مسابقات مفاهيم و همچنين اعلام نفرات برتر خواهد بود.

مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقات و اهداء جوايز به نفرات برتر با حضور رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان و برخي از مسوولين استاني در همين روز برگزار خواهد گرديد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.