با حضور رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان: مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم قرآن مجید ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت خراسان در مشهد برگزار گرديد.

مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم قرآن مجید ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت خراسان در مشهد برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين رمضاني رئيس اداره فرهنگي و اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، ضمن ارائه گزارشي از برگزاري پنجمين دوره مسابقات قرآني ويژه طلاب و روحانيون اهل سنت خراسان، اظهار داشت: مسابقات قرآني امسال همچون ساليان گذشته با شور و حال خاصي برگزار شد.

وي افزود: برگزاري اين گونه مسابقات سبب ايجاد انگيزه اي براي عمل كردن بهتر به قرآن مي شود.

در ادامه اين مراسم استاد حبيب مهكام نيز ضمن بيان اين مطلب كه نقش مسابقات قرآنی در ایجاد اتحاد مسلمین چه در درون کشور و چه برون از مرزها بی نظیر است ابراز داشت: امروز جهان اسلام دچار مشکلاتی شده است که تنها با پناه بردن به قرآن می توان از آنها رهایی یافت.
استاد بين المللي قرآن مجيد ادامه داد: جنایت های بسیاری که در دنیای اسلام به وقوع می پیوندد نشان از بیگانگی عاملان آن با آموزه های قرآنی دارد.
استاد مهکام ایجاد وحدت میان مسلمانان را مایع یاس و نا امیدی دشمنان اسلام عنوان کرد و گفت: من دائم بر روی این نکته تأکید دارم زیرا حافظ شیرازی نیز می گوید «حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت، آری به اتفاق جهان می توان گرفت».

در پايان اين دوره از مسابقات به نفرات اول تا سوم هر رشته جوايزي به رسم يادبود اهدا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.