امروزه اگر مسلمانان به قرآن چنگ بزنند همان مولوي غلام حيدر فاروقي: عزت و شوکت و عظمتی که در صدر اسلام داشته اند خداوند به آنها خواهد داد چون وعده خدا حق است.

امام جمعه اهل سنت بيرجند در مراسم هفته وحدت در مسجد النبی اهل سنت اين شهر:  امروزه اگر مسلمانان به قرآن چنگ بزنند همان عزت و شوکت و عظمتی که در صدر اسلام داشته اند خداوند به آنان خواهد داد  چون وعده خدا حق است.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوی غلامحيدر فاروقی در مراسم گراميداشت هفته وحدت در مسجد النبي بيرجند با بيان مسائلي كه در جهان اسلام در حال وقوع است اظهار داشت: امروزه هزاران انسان بی گناه و مسلمان در گوشه و کنار جهان قتل عام می شوند، جنایات هولناکی بر علیه مسلمانها صورت می گیرد و باوجود جمعیت میلیاردی متاسفانه مسلمانان، توان دفاع از خود و اسلام را ندارند.

وي افزود: علت اين مساله اين است که طبق آیه قرآن خود مسلمانان در عمل، گفتار، کردار و رفتار تغییر و تحول ایجاد می کنند لذا این تغییر و تحول که در مسلمانان ایجاد شده علت ضعف مسلمانان است.

ايشان ادامه داد: امروزه اگر مسلمانان به قرآن چنگ بزنند همان عزت و شوکت و عظمتی که در صدر اسلام داشته اند خداوند به آنها خواهد داد چون وعده خدا حق است.

مولوي فاروقي یکی از راه های نجات مسلمانان را تمسک به قرآن و عمل به آن دانست و اظهار داشت: اگر مسلمانان به قرآن و تعاليم اسلام چنگ بزنند از فتنه ها نجات پیدا می کنند.

وي دومين راه نجات مسلمانان از فتنه هاي روزگار را تمسک به سیره پیامبر دانست و افزود: براي تمسك به سيره پيامبر مي بايست به نكات مهمي توجه كرد كه ضامن ايجاد دنيايي با صلح و دور از خشونت است.

ايشان با بر شمردن اين نكات تصريح كرد: تکیه بر مشترکات و دوري از دامن زدن به  اختلافات، سعه ی صدر و مدارا، محبت به یکدیگر، تعاون و همکاری، احترام متقابل نسبت به یکدیگر، عدم توهین به مقدسات یکدیگر، عدم سوء ظن  و گمان بد نسبت به یکدیگر، پرهیز از افراط و تفریط و اعمال تحریک آمیز، جلوگیری از تبلیغات منفی نسبت به اعتقادات و مذاهب یکدیگر و … از جمله اموري است كه مي تواند دلهاي مسلمانان را به يكديگر نزديك نمايد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.