خطيب نماز جمعه اهل سنت نيلشهر تربت جام: محبت اهل بيت پيامبر سبب نجات انسان مي گردد

مولوي سید معصوم عبداللهی گفت: امام حسین(ع) برای اصلاح امت جدشان و امر به معروف و نهی از منکر و تقویت دین خدا قيام كردند و در اين راه به شهادت رسيدند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد معصوم عبداللهي خطيب جمعه اهل سنت نيلشهر تربت جام در خطبه هاي اين هفته به مقام و منزلت شهداي اسلام به ويژه مقام والای شهداي كربلا و سيدالشهداء حضرت امام حسين پرداخت.

مولوی عبداللهی در سخنان خود گفت: امام حسین(ع) محبوب رسول الله و نور چشم اصحاب پیامبر و بنا به دعوت مردم كوفه راهی سرزمین عراق گردید و حضرت امام حسین(ع) برای اصلاح امت جدشان و امر به معروف و نهی از منکر و تقویت دین خدا عازم این سفر گردیدند که متاسفانه مردم متظاهر و دروغ گوی كوفه که بارها ملتمسانه از امام حسین دعوت کرده بودند، عهد شکنی کردند و با طاغوت دمشق یزید ملعون و ابن زیاد همکاری نمودند وخون پاک جگر گوشه رسول الله و ۷۲ تن از یاران شان را بناحق ریختند و جهنم و غضب خدای تعالی را بجان خریدند.

خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر با بيان احادیثی پیرامون مقام و فضایل حضرت حسین(ع) اظهار داشت: رسول الله(ص) در رابطه با مقام و منزلت امام حسين(ع) مي فرمودند، حُسَيْنٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حُسَيْنٍ حسین از من است و من ازحسینم خدایا دوست بدار هرکس که حسین را دوست می دارد و دشمن باش با کسیکه با حسین دشمنی می کند، در ادامه گفت: محبت اولاد رسول الله بیانگر دوست داشتن شخص پیامبراست.

مولوي عبداللهی افزود: اصحاب از رسول الله(ص) پرسیدند از اهل بیت خود از همه بیشتر چه کسانی را دوست می دارید، آن حضرت فرمودند، حسن وحسین را همچنين فرمودند، محبت اهل بيت من سبب نجات انسان مي گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.