امام جمعه شهرستان خواف در ديدار با مدير و مدرسين حوزه علميه احناف خواف: یکی از اصول اسلامی ما، حفظ وحدت و صمیمیت است و تأکید بزرگان نیز بر حفظ وحدت بوده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین شمسیان گفت: از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي در ايران همه بزرگان بر حفظ وحدت تاكيد كرده اند چرا كه بقاي اسلام بستگي به اين امر اساسي و ديني دارد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين  شمسيان در اين ديدار اظهار داشت: صرف‌نظر از اینکه روحانی هستم، از اول انقلاب وارد جهاد سازندگی شدم و شعار جهاد نیز وحدت و وحدت‌آفرینی بود که ۳۵ سال در این بخش مشغولیت داشتم و ثمره اتحاد را دیدم و چشیدم که بسیار مفید بوده است.

ایشان تأکید کرد: یکی از اصول اسلامی ما، حفظ وحدت و صمیمیت است و تأکید بزرگان نیز بر حفظ وحدت بوده است.

امام جمعه شهرستان خواف تصریح کرد: کسی که بخواهد خلاف منویات مقام معظم رهبری، امام راحل و قانون اساسی حرکتی انجام دهد، او کاسه داغ‌تر از آش شده است و نباید به حساب نظام گذاشت. باید با درایت و سعه صدر این مشکلات را حل و فصل نمائیم.

ایشان ادامه داد: بحث اعتقادی و فقهی هر مذهب جای خودش را دارد. مهم این است که اهل سنت کار فقهی و اعتقادی خود را انجام دهند و ما نیز کار فقهی و اعتقادی خود را انجام دهیم.

امام جمعه شهرستان خواف اظهار داشت: با توجه به شناخت نسبی که از قبل در مورد این شهر و مردم آن داشتم، الحمدلله به مراتب بهتر از آن چیزی بوده که فکر می‌کردم و این نشان‌دهنده اخوت و برادری و تعامل در سطح شهرستان است.

ایشان تصریح کرد: این تعاملی که در سطح شهر است باید بیشتر شود و مردم از برکات انقلاب و نعمت امنیت، بهره بیشتری ببرند.

ایشان در پایان افزود: شهر خواف نسبت به خیلی شهرها نسبت به انواع جرائم، از ضریب امنیتی بیشتری برخوردار است و قطعاً علما در این شهر تلاش زیادی کرده‌اند که این آثار خوب الحمدلله برجای مانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.