امام جمعه بجنورد: توسعه خراسان شمالی با سفر رهبری رقم خورد

حجت الاسلام و المسلمين يعقوبي گفت: سفر سال ۹۱ رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی، بسیار برای این خطه پرخیر و برکت بود و توسعه این استان را رقم زد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان خراسان شمالی با اشاره به سالروز ۱۹ مهر ۹۱ و حضور بی نظیر مردم در استقبال از رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: مردم استان عقل، شعور و فکر و دینداری و غیرت و پایمردی خود را با این حضور در صحنه اعلام کردند.

وی افزود: مردم ما در این روز نمره ۲۰ گرفتند و همین امر باعث شد رهبری اعلام کنند که از حضور مردم لذت برده اند.

حجت الاسلام والمسلمين یعقوبی، با اشاره به تحريم هاي ظالمانه آمريكا عليه كشور ايران، خاطرنشان کرد: با این وجود تمام مردم استان برای استقبال از ولی فقیه خود به میدان آمدند تا نشان دهند تابع ولایت فقیه هستند و این مسائل بر ارادت آنان به رهبری نظام تاثیر منفی نمی گذارد.

وی حضور ۸ روزه رهبری در خراسان شمالی را دارای پیام‌های بسیار دانست و گفت: این حضور به دنیا نشان داد رهبر ما موقعیت شناس بوده و جایی را انتخاب می کنند که پرونده دلاوری هایش روشن است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به برکات بسیار سفر رهبری به استان یادآور شد: این سفر ۱۸ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال برکت مادی به همراه داشت که طی آن یکهزار و ۱۳۵ پروژه به بهره برداری رسید.

وی گفت: امروز اگر استان رو به توسعه است از برکات همان حضور است بنابراین می توان گفت که توسعه خراسان شمالی در این سفر کلید خورد.

حجت الاسلام والمسلمين یعقوبی، قرار گرفتن بسیاری از ادارات خراسان شمالی در فضاهای مستقل و بهره‌برداری از تعداد زیادی کلاس‌های درس، تخت های بیمارستانی و سالن های ورزشی را از برکات این سفر دانست که با هزینه کرد اعتبارت مصوب آن سفر، خراسان شمالی ۲۰ سال جلو افتاد.

نماينده ولي فقيه در خراسان شمالي به برکات معنوی این سفر نیز اشاره کرد و گفت: ملت ما با حضور رهبری احساس کرد که حضور روحانیت و ولی فقیه در رأس نظام باعث افتخار و سربلندی و عزت مندی است.

وی روحانیت و مردم را مانند ماهی و آب دانست و اظهار داشت: در سفر رهبری، این مساله به وضوح اثبات شد و مردم ما نیز با حضور پرشور خود آن را لذت بخش کردند.

مقام‌ معظم رهبری ۱۹ مهرماه سال ۹۱ به خراسان شمالی سفر کرده و ۸ روز مهمان مردم خونگرم این استان شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.