امام جمعه اهل سنت نیلشهر تربت جام: اسلام بر پنج ركن شهادتین، نماز، روزه، زکات و حج استوار است

مولوی عبدالواحد رمضانی گفت: هر كس اين پنج ركن را قبول نداشته باشد مسلمان نيست و با دشمنان پيامبر(ص) محشور خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالواحد رمضاني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با بيان اينكه خداوند در قرآن كريم مي فرمايد، إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ اظهار داشت: به فرموده حق سبحانه و تعالي محبوب ترين و ارزشمندترين دين نزد خداوند دين اسلام است.

وي با اشاره به آيه ۸۵ سوره آل عمران افزود: خداوند در اين آيه مي فرمايد، وَمَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلَامِ دِينًا فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ، هر کس غیر از اسلام دینی اختیار کند هرگز از وی پذیرفته نیست، و او در آخرت از زیانکاران است.

ايشان بنياد اسلام را بر مبناي احاديث و روايات صادره از سوي نبي مكرم اسلام بر پنج ركن مهم استوار دانست و اظهار داشت: اولين ركن شهادت به وحدانيت خداوند و رسالت رسول مكرم اسلام است. هر كس به اين دو اصل مهم اعتقاد نداشته باشد اركان ديگر را نيز قبول ندارد.

مولوي رمضاني اقامه نماز را دومين ركن بنياد اسلام دانست و افزود: نماز از اهم عبادات است، کسی که نماز بخواند، نماز در روز قیامت برای او نور و حجت و دلیل و برهان می باشد کسی که نماز نخواند از این نور محروم هست و در قیامت با فرعون و هامان و ابی بن خلف محشور خواهد بود

امام جمعه اهل سنت نيل شهر با بيان رکن سوم دين افزود: زکات سومين ركن در دين است هر كس زكات را ترك كند است نماز، روزه، حج و جهادش درست نیست و دینش کامل نمی باشد.

وي روزه را ركن چهارم دين دانست و با اشاره به ركن پنجم دين اظهار داشت: رکن پنجم حج بیت الله الحرام است. حج مقبول آن است که رنجی از دل برداری و اگر این کار را نمی توانی به دل کسی آزار نرسان که آزردن یک دل به ناحق از خراب کردن کعبه هفتاد بار سخت‌تر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.