امام جمعه اهل سنت نيل شهر تربت جام: جنگ تحميلي عراق بر عليه ايران، مقابله تمام قدرتهاي استكباري با يك نظام نوپا و مردمي بود

مولوي عبدالواحد رمضاني گفت: مقام معظم رهبري بارها فرموده اند كه نگذارید ايثار و رشادت هاي دوران دفاع مقدس از یادها برود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالواحد رمضاني، امام جمعه اهل سنت نيل شهر تربت جام، در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: همه ساله از روز ۳۱ شهريور ماه تا ۶ مهر ماه به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاري شده است كه در اين هفته از رشادت ها و ايثارگري هاي رزمندگان اسلام تجليل به عمل مي آيد.

وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در رابطه با اهميت هفته دفاع مقدس خاطر نشان كرد: معظم له در اين رابطه مي فرمايند، این جنگ تحمیلی یک توطئه عظیم بین‌المللی قدرتمندترین قدرت های دنیا بود علیه جمهوری اسلامی تازه پدید آمده مثل اینکه تمام حیوانات وحشی به یک انسان تنها و بی سلاح حمله کنند.

مولوي رمضاني در بخش ديگر سخنان خود اظهار داشت: مقام معظم رهبري بارها فرموده اند كه نگذارید ايثار و رشادت هاي دوران دفاع مقدس از یادها برود.

وي افزود: این امنیت و آرامش ثمره ایثار و فداکاریهای رزمندگان و شهدا می باشد.

امام جمعه اهل سنت نيل شهر به نمازگزاران توصيه كرد: در مجالسی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان و بخش بوژگان برگزار می گردد حضور فعال و گسترده داشته باشيد.

مولوي رمضاني در بخش ديگر سخنان خود با توجه به بازگشايي حوزه ها و مدارس علميه، آموختن علم به ويژه علوم ديني را از جمله فضايل بشري دانست و افزود: علم و دانش در دین مبین اسلام دارای منزلت و مقام بسیار بزرگ می باشد اولین و نخستین آیات قرآن کریم دعوت به فرا گرفتن علم و دانش می کند.

وي اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن مجید به  ابزار نوشتن که قلم است قسم یاد می کند و می فرماید ن و القلم و مایسطرون و رسول گرامی اسلام با وجود این که در دریای مواج و بیکران از علم و دانش بودند باز هم از طرف ذات رب العالمین مورد خطاب قرار می گیرد به خطاب و قل رب زدنی علما، یعنی خدایا بر مراتب علم و دانش من  بیفزا.

خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر ابراز داشت: در رابطه با اهمیت علم و دانش در سنت نبوی و در روایات و احادیث معتبر در سه کتاب حدیث صحیح بخاری وجامع ترمذی و سنن ابوداود آمده است كه مَن سلکَ طريقاً يلتمسُ فيه عملاً سهّلَ له طريقاً الی الی الجنّه. هر که برای تحصيل علم به راهی رود خدا راه رسيدن به بهشت را برايش آسان می‌گرداند. و در جاي ديگر سخني از صحابی پيامبر به نام صفوان بن عسال آمده است، نزد پیامبر آمدم در حالی که رسول خدا در مسجد برگلیم قرمز رنگ تکیه داده بودند به پیامبر سلام عرض کردم و گفتم یارسول الله آمدم تا علم حاصل کنم پیامبر تشویق کردند و فرمودند: مرحبا  بطالب العلم وان طالب العلم تحفه الملائکة باجنتها یعنی خوشا به سعادت طالب علم و به درستیکه طالب العلم را ملائکه با بالهایش حفاظت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.