امام جمعه اهل سنت نيلشهر: ماه رجب ماه آمرزش گناهان است

مولوي عبدالواحد رمضاني گفت: در بهشت نهري وجود دارد به نام رجب، كه آب آن نهر به پاكي شير و به شيريني عسل و به خنكي برف مي باشد. هر كس فقط يك روز از ماه رجب را نيز روزه بگيرد خداوند از آب آن نهر او را سيراب خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالواحد رمضاني در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت نيل شهر تربت جام، با تبريك فرارسيدن ماه رجب و مبعث رسول اكرم(ص)، به بيان فضايل اين ماه پرداخت و افزود: خداوند متعال در قرآن كريم فرموده است: (إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِنْدَ اللَّهِ اثْنَا عَشَرَ شَهْراً فِی کِتَابِ اللَّهِ یَوْمَ خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضَ مِنْهَا أَرْبَعَةٌ حُرُمٌ ذَلِکَ الدِّینُ الْقَیِّمُ فَلا تَظْلِمُوا فِیهِنَّ أَنْفُسَکُمْ وَقَاتِلُوا الْمُشْرِکِینَ کَافَّةً کَمَا یُقَاتِلُونَکُمْ کَافَّةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِینَ) (التوبة:۳۶)؛ در حقیقت ‏شماره‌ی ماه‏ها نزد خدا از روزی که آسمان‌ها و زمین را آفریده، در کتاب خدا دوازده ماه است، از این [دوازده ماه] چهار ماه، [ماه] حرام است؛ این است آیین استوار، پس در این [چهار ماه] بر خود ستم مکنید، و همگی با مشرکان بجنگید، چنان‌که آنان همگی با شما می‏جنگند و بدانید که خدا با پرهیزگاران است.

وي افزود: ماه‌های حرام عبارت‌اند از، محرم، رجب، ذوالقعده و ذوالحجه و رجب هفتمين ماه اسلامي است و از ماه هاي حرام مي باشد. رجب به معني قرباني و تعيم است. آن حضرت(ص) با ديدن اين ماه دعاي ذيل را مي خواندند “اللهم بَارِكُ لَنَا فِي رَجَبَ وشَعُبَانَ و وَ بَلَّغُنَا رَمَضانَ ” (بارالها ! ماه رجب و شعبان را براي ما مبارك گردانده وبه سلامتي ما را به رمضان برسان). طبق برخي روايات، شب بيست و هفتم اين ماه، آن حضرت (ص) با جسم مباركشان به معراج رفتند. يعني، از مكه به بيت المقدس و از آنجا به بالاتر از هفت آسمان راه يافت، تا آنجا كه به عرش عظيم رسيده ديدار خداوند و شرف مكالمه با ذات الله برايش حاصل گشت و خداوند به لطف كرم خود نمازهاي پنج گانه را به عنوان هديه به پیامبر وامت او عطاگرديد.

ايشان ادامه داد: پيامبر (ص) در اين ماه ارشاد فرمودند، آگاه باشيد كه ماه رجب، ماه خدا و ماه شعبان، ماه من و ماه رمضان، ماه امت من است و هركس در ماه رجب يك روز روزه بگيرد ثوابي برابر يكسال به او داده مي شود. اگرهفت روز روزه بگيرد دروازه هفت جهنم بر روي او بسته مي شود و اگر هشت روز روزه بگيرد دروازه ي هشت بهشت بر او باز مي شود و اگر پانزده روز روزه بگيرد فرشتگان از عرش فرياد مي زنند همه گناهان تو بخشيده شده اعمالت را از نو شروع كن.

مولوي رمضاني ابراز داشت: پيامبر (ص) مي فرمايند: در بهشت نهري وجود دارد به نام رجب، كه آب آن نهر به پاكي شير و به شيريني عسل و به خنكي برف مي باشد. هر كس فقط يك روز از ماه رجب را نيز روزه بگيرد خداوند از آب آن نهر او را سيراب خواهد نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.