امام جمعه اهل سنت مشهد ريزه: رمضان ماه تزکیه نفس، ماه نزول قرآن، ماه اصلاح تفکر و عقیده، ماه رجوع به سوی خداوند و ماه بازگشت به طاعت و بندگی است.

مولوي عبدالكريم علي بايي گفت: هدف از روزه گرفتن اصلاح و تزکیه نفس، تقویت بعد روحی و دستگیری از مستمندان است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالكريم علي بايي امام جمعه اهل سنت مشهد ريزه در خطبه هاي اين هفته با تلاوت آیه شهر رمضان الذی انزل فیه القران به تشریح فضایل این ماه پرداخت.

وي افزود: هدف از روزه گرفتن اصلاح و تزکیه نفس، تقویت بعد روحی و دستگیری از مستمندان است.

ايشان ادامه داد: رمضان ماه تزکیه نفس، ماه نزول قرآن، ماه اصلاح تفکر و عقیده، ماه رجوع به سوی خداوند و ماه بازگشت به طاعت و بندگی است.

مولوي علي بايي در رابطه با خصوصیات ماه رمضان ابراز داشت: سحری و افطاری خوردن، نماز تراویح، کمک به فقرا و مستمندان، رجوع الی الله و شور و شوق بیشتر مومنین جهت عبادت، زنجیر شدن شیاطین و اعتکاف دهه آخر رمضان از مهمترين خصوصيات ماه رمضان است.

امام جمعه اهل سنت مشهد ريزه رمضان را ماه برکات و خیرات، ماه پاکی و وارستگی، ماه قرب و نزدیکی به خداوند دانست و افزود: شبهای رمضان برای عبادت و دعا و تلاوت و راز و نیاز و تضرع به درگاه خداوند و جهت قرب و نزدیکی به اوست. در دل شب و وقت سحر نماز تهجد بخوانیم و به درگاه خداوند دعا و تضرع و راز و نیاز داشته باشیم پس شایسته مسلمان نیست این اوقات را به بطالت سپری کند .

مولوی علی بائی در پایان ضمن تبریک هفته شوراها و هفته معلم ، برای این دو قشر فرهیخته و خدوم جهت خدمت بیشتر برای جامعه آرزوی توفیق نمود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.