امام جمعه اهل سنت مشهد ريزه: حضرت علی(ع) داماد پیامبر و شخصیتی محبوب و دست پرورده ایشان و از ديدگاه اهل سنت، چهارمین خلیفه مسلمانان است

مولوي عبدالکریم علی بائی گفت: رشادتها، دلیریها،  فقاهت، عدالت و تواضع حضرت علی(ع) باید سرمشق زندگی ما باشد چرا که پیامبر (ص) در منزلت سیدنا علی فرمودند،[انا مدینه العلم و علی بابها.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالكريم علي بايي امام جمعه اهل سنت مشهد ريزه در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با اشاره به فرارسيدن سالروز شهادت حضرت علي(ع) اظهار داشت: حضرت علی(ع) داماد پیامبر و شخصیتی محبوب و دست پرورده ایشان و از ديدگاه اهل سنت، چهارمین خلیفه مسلمانان است که در بهترین زمانها و بهترین مکانها شهد شهادت را نوشیدند و به ملاقات پروردگار شتافتند.

وي افزود: رشادتها، دلیریها،  فقاهت، عدالت و تواضع حضرت علی(ع) باید سرمشق زندگی ما باشد که پیامبر (ص) در منزلت سیدنا علی فرمودند،[انا مدینه العلم و علی بابها].

امام جمعه اهل سنت مشهدریزه با گراميداشت سالروز فتح خرمشهر برای شهدا علو درجات و برای رزمندگان و جانبازان و آزادگان دفاع مقدس آرزوی صحت و سلامت نمود.

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم با اشاره به جنگ بدر در رمضان سال دوم هجری آن را مهمترین و سرنوشت سازترین جنگ مسلمانان با کفار دانست و گفت: در جنگ بدر مسلمانان بخاطر عده و تجهیزات و آرایش جنگی پیروز نشدند بلکه بخاطر اطاعت از خدا و رسول فتح و نصرت نصیبشان شد. اعتماد و توکل به وعده خداوند و گفتار پیامبر و دعا و تصرع و با قدرت ایمان اصحاب بدر را در مقابل دشمن تا دندان مسلح پیروز نمود و اگر امروز مسلمانان ضعیف هستند و در مقابل دشمنان شکست خورده و در مشکلات گرفتارند بخاطر این است که نیروی ایمانی و تقوای درونی مسلمان کاهش یافته است .

مولوي علي بايي در بخش ديگر سخنان خود با بیان اینکه امروز که کشور ما از سوی دشمنان مورد تهاجم فرهنگی، اقتصادی و تحریمهای ظالمانه قرار دارد مي بايست وحدت را بيشتر از پيش مد نظر قرار داد،‌ اظهار داشت: در این برهه نیاز ما به وحدت ، اتحاد و یکسویی بیش از گذشته است و اقدام برخي در بي اهانتي به مقدسات، به ضرر کشور و نظام و جامعه است و بین صفوف مسلمانان و اتحاد و وحدت جامعه رخنه ایجاد می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.