خطيب جمعه اهل سنت مسجدالنبي بجنورد: اسلام موهبتي از جانب خداوند و امانتيست كه از پيامبر اسلام و اصحاب و ياران ايشان به ما رسيده است

عبد الله آخوند خوش نظر گفت: وظيفه ماست كه با تمام وجود از دينمان حراست كنيم. وجود اختلاف و دودستگي تنها باعث مي شود قلب رسول الله از ما آزرده شود.  

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، عبدالله آخوند خوش نظر خطيب نمازجمعه اهل سنت مسجدالنبي بجنورد در خطبه هاي اين هفته با اشاره به اهميت اتحاد و همدلي درميان مسلمانان در مقابله با دشمنان اسلام تاكيد كرد: نمازجمعه در مناطق مختلف كشور برگزار مي گردد و يكي از زمينه هايي كه باعث ايجاد وحدت مي شود نماز جمعه است.

ايشان با بيان اينكه در تفاسير گوناگون آمده است كه مسلمانان سه گروه هستند، خاطر نشان كرد: اولين گروه از مسلمانان مهاجرين هستند كه براي دفاع از دين رسول الله از مكه به مدينه هجرت نمودند.

وي افزود: دومين گروه مسلمانان انصار هستند كه مردم مدينه را شامل مي شوند و در ابتداي هجرت رسول اكرم به مدينه پذيراي گروه مهاجرين بودند و آنها را پناه دادند.

آخوند خوش نظر گروه سوم را كساني دانست كه نه مهاجر هستند و نه انصار و در ادامه خاطر نشان كرد:‌ گروه سوم كساني هستند كه اسلام را پذيرفتند بدون آنكه جزء يكي از اين دو گروه باشند و امروز مومنان ومسلماناني كه در زمان ما زندگي مي كنند جزء‌ همين گروه هستند.

ايشان وظيفه مومنان و مسلمانان در عصر حاضر را حفظ وحدت و دوري از تنازع و دودستگي دانست و افزود: امروز دين اسلام به عنوان هديه اي از رسول الله و اصحاب و يارانش به ما رسيده است و وظيفه ماست كه با تمام وجود از آن حراست كنيم. وجود اختلاف و دودستگي تنها باعث مي شود قلب رسول الله از ما آزرده شود.  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.