امام جمعه اهل سنت سرخس: وحدت و همدلي در ميان مردم شيعه و سني سرخس بي نظير است

مولوی سیدعبدالعزیزعبدالهی گفت: هر كسي این وحدت و دوستی و همدلی و تفاهم به دور از افراط و تفریط و تعصب های خشک و بی روح را می بیند خوشحال می شود و تحسین می کند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد عبدالعزيز عبدالهي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته اظهار داشت: صحبت از محبت بندگان نسبت به خداوند زیاد مطرح شده ولی درمورد محبت الله نسبت به بندگانش کمتر پرداخته شده به همین خاطر محور صحبتها دراین مورد خواهد بود که چگونه خداوند بنده اش را دوست می دارد؟نشانه این محبت چیست؟

وي در مورد علامتهای محبت الله نسبت به بندگانش ابراز داشت: در روایات آمده است اگر معصیتی از تو سر زد فرشته سمت چپ آن راثبت نمی کند شاید از آن توبه کند ولی فرشته ی خوبی ها به مجرد نیت کارخوب بلافاصله آنرا یادداشت می کند.

ایشان در پایان سخنان خود خطاب به نماز گزاران اظهار داشت: درشهرستان ما وحدت خوبی بین اقشار مختلف مردم بین علما و بین شیعه و سنی دوستی و وحدت بی نظیری وجود دارد هر كسي این وحدت و دوستی و همدلی و تفاهم به دور از افراط و تفریط و تعصب های خشک و بی روح را می بیند خوشحال می شود و تحسین می کند. و این مایه عزت و آبروی شما مردم است شاید افرادی براثر حسادت وکینه توزی خواسته باشند از طرق مختلف در این وحدت و محبت خلل ایجاد کنند شما وظیفه دارید با گفتمان و با منطق جلو این توطئه ها را بگیرید و اگر حالت بی تفاوتی داشته باشید شما هم دراین گناه شریک آنها می شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.