امام جمعه اهل سنت سرخس: رمضان ماه پر برکتی است که رحمت و غفران پروردگار به مانند باران بر بندگان سرازیر است.

مولوي سيد عبدالعزيز پارسا گفت: اگر کسی یک روز از رمضان را به غیر عذر شرعی بخورد اگر تمام عمر خود را روزه بگیرد نمی تواند فضیلت و ثواب آن یک روز را بدست آورد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالعزيز پارسا امام جمعه اهل سنت سرخس در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه هدف از روزه ماه رمضان را تقواي الهي برشمرد و افزود: روزه به مانند کلاسی است که درس صبر و استقامت و مواسات را به انسان می دهد و با صبری که در برابر گرسنگی و تشنگی و انجام عبادات متحمل می شود صفت صبر برای آن ملکه می شود و به آسانی می تواند در برابر سختی و مشکلات و خواهش هاي نفسانی صبور باشد و اینکه در گرسنگی  فقر را لمس می کند و انگیزه کمک و مساعدت با فقرا و مساکین برایش پیدا می شود و از بی تفاوتی نسبت به همسایه  و فقرا بیرون می آید و انگیزه کمک برای آن حاصل می شود.

وي افزود: رمضان ماه پر برکتی است که رحمت و غفران پروردگار به مانند باران بر بندگان سرازیر است. ایشان اظهار داشت: پیامبر خدا مي فرمايند، به انجام عمل نافله ثواب فرض را می دهند و در برابر عمل فرض ثواب هفتاد فرض را می دهند و اگر کسی یک روز از رمضان را به غیر عذر شرعی بخورد اگر تمام عمر خود را روزه بگیرد نمی تواند فضیلت و ثواب آن یک روز را بدست آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.