امام جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود: حضرت عيسي(ع) نقش مهمي در قيام حضرت مهدي(ع) خواهند داشت

رحیم بردی آخوند صمدی گفت: حضرت عیسی(ع) که به امر خدا به آسمان عروج کرده است در آخر الزمان و در زمان ظهور حضرت مهدی(ع) رجعت نموده ودر کنار ایشان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان،‌ رحيم بردي آخوند صمدي امام جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به شروع سال جديد ميلادي و ميلاد حضرت عيسي(ع) اظهار داشت: حضرت عیسی(ع) تنها پیامبری است که بعد از حضرت آدم و بدون داشتن پدر پا به جهان هستی گذاشت و متولد شد و همچنین در سنین جوانی به آسمان عروج کرد تا ذخیره ای باشد برای دوران آخرالزمان.

وي افزود: در بحث رجعت حضرت عیسی درآخر الزمان بین تمامی فرق اسلامی اختلافی وجود ندارد و به روایات و آیات زيادي در این مورد وجود دارد. در قرآن۹۳ بار به حضرت عیسی اشاره شده است.

آخوند صمدي ادامه داد: طبق نظر اهل سنت و اهل تشیع حضرت عیسی(ع) که از ظلم و جور حکام زمانه خود به امر خدا به آسمان عروج کرد در آخر الزمان در زمان ظهور منجی آخر حضرت مهدی(ع) رجعت نموده ودر کنار ایشان خواهد بود.

وي ادامه داد: در آخرالزمان زمانی که خدا مصلحت بداند امام مهدی(ع) در مکه و در کنار کعبه ظهور می کند و سیصد و چند نفر از یاران اصلی ایشان حضرت رامی شناسند. در آن روز منا بسیار شلوغ می شود و یاران واقعی حضرت مهدی(ع) در طواف کعبه متوجه حضور ایشان می شوند و از آنجا به همراه حضرت به مدینه می روند تا ایشان حکومت جهانی خود را پایه ریزی کنند. در مدینه حضرت عیسی(ع) رجعت نموده و به نزد حضرت مهدی(ع) رفته و نماز ظهر را با ایشان می خوانند و خطاب به حضرت می فرمایند که گرچه بعد پیامبر آخر الزمان پیامبر دیگری نمی آید اما شما امام جامعه هستید و از امروز عهده دار شریعت اسلام و تا چهل سال زمام امور حکومتی جهانی را بدست خواهید گرفت ودر کنار ایشان به گسترش دین اسلام میپردازند.

ايشان ادامه داد: حضرت عیسی(ع) درطول مدت زندگی کوتاه خود در زمین همواره زاهدانه زندگی می کرد و در اوج خفقان طاغوت زمان خود مردم را به سوی یکتا پرستی دعوت می کرد. تولد غیر طبیعی ایشان و دعوتشان به یکتا پرستی و عروجشان به آسمان باعث شده بود که برخی از پیروان ایشان او را خدا و یا فرزند خدا بدانند که در این باره قرآن درآیه ۱۷ سوره مائده جواب آنها راداده ومی فرماید، آنها که می گویند خداوند همان مسیح پسر مریم است بطور مسلم کافر شده اند اگر خدا بخواهد مسیح ابن مریم و مادرش وهمه کسانی را که روی زمین هستندهلاک میکند .چه کسی میتواند جلوگیری کند؟ حکومت آسمانها و زمین از آن خداست.

امام جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود گفت: حضرت عیسی(ع) که زاهدانه زندگی می کرد در۳۲ سالگی به آسمان عروج کرد ودر این رابطه حدیث داریم که درروز محشر تمامی کسانی که وارد بهشت می شوند هم سن ۳۲ سالگی حضرت عیسی خواهند بود  و همگی جوان وارد بهشت می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.