امام جمعه اهل سنت دهستان حصارچه راز و جرگلان: دفاع از مسلمانان هند وظیفه دینی هر فرد مسلمان است

آنا محمد آخوند پروانه ضمن محکومیت کشتار مسلمانان بی دفاع هندی گفت: دفاع و موضع گیری برای هر مسلمان بی دفاع، علی الخصوص برادران دینی مان در کشور هند، وظیفه هر مسلمان و دینداری است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، آنا محمد آخوندپروانه امام جمعه اهل سنت دهستان حصارچه راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار ما خاطرنشان کرد: در پشت این ظلم قانون شهروندی تبعیض‌آمیز، حمایت آمریکا است. علی رغم شدت یافتن اعتراضات به قانون تبعیض مذهبی، سفر رئیس جمهور آمریکا با این بی‌عدالتی همزمان شد به گونه ای که این شیطان بزرگ در خصوص حمایت از مسلمانان ستمدیده بارها به حاشیه ها پرداخته است.

آخوند پروانه افزود: نکته مهم این جریان این است که کشورهای غربی و آمریکای مدعی حقوق بشر همواره هر اتفاق کوچکی در اقصی نقاط جهان را به بهانه تضییع حقوق بشر محکوم کرده در برابر این جنایت آشکار سکوت می‌کند و مسئله را مشکل داخلی هند می‌خواند.

وی تصریح کرد: واقعا جای تاسف و افسوس دارد که هندوستان با پیشینه قرن‌ها زندگی ‌مسالمت‌آمیز ادیان و اقوام گوناگون در تاریخ، اکنون به عرصه درگیری و جنایت علیه اقلیت‌ مسلمان تبدیل شده است و جنایات آشکاری که نه فقط در تاریکی شب‌، بلکه در مقابل دیـدگـان نیـروهای انتظامـی هنـد صورت می‌گیرد و اینان جز نظاره اقدامی نمی‌کنند و حتی در برخی صحنه‌ها به همدستی هندوان‌افراطی قیام می‌نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.