امام جمعه اهل سنت حصارچه: ۱۴ خرداد سالروز رحلت بزرگمردي است كه ملت ايران را از زير يوغ طاغوت نجات داد.

آخوند محمد پروانه گفت: امنيت و آرامش امروز كشور ما مرهون دورانديشي و رهبري امام راحل و مقام معظم رهبري است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، آخوند محمد پروانه در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با بيان اينكه سرزمين بيت المقدس خاستگاه پيامبران و محل دفن بسياري از انبياء الهي است، اظهار داشت: قدس شريف اولين قبله مسلمانان و يكي از مقدس ترين مكان ها در روي زمين است.

وي افزود: پيامبر اسلام در معراج خود از بيت الله الحرام به بيت المقدس رفته و در آنجا نماز خوانده اند و از آنجا به عرض عروج نموده اند و اين نشانگر اهميت اين سرزمين در ميان مسلمانان است.

آخوند پروانه ابراز داشت: اين سرزمين مقدس اكنون و طي هفتاد سال در اشغال يهوديان و رژيم اشغال گر قدس است و در طول اين سال ها مسلمانان فلسطين به  انواع مشكلات و سختيها گرفتار شده اند.

ايشان افزود: امام خميني(ره) با دورانديشي آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را با عنوان روز قدس نامگذاري كردند كه مسلمانان روزه دار در اين روز به حمايت از مردم مظلوم فلسطين پرداخته و جنايات رژيم صهيونيستي را محكوم مي نمايند.  

امام جمعه اهل سنت روستاي حصارچه با اشاره به سالروز ارتحال بنيانگذاري جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: در حديث قدسي آمده است هر كس قدردان خدمتگذاران به خلق خدا نباشد گويي از خداوند قدرداني ننموده است. ما بايد قدر مسوولين خدمتگذار خود به ويژه امام راحل را بدانيم چرا كه ايشان ملت مسلمان ايران را از زير يوغ رژيم شاهنشاهي نجات دادند و اسلام را در اين كشور نهادينه نمودند.

وي افزود: امروز آسايش و آرامش ملت ايران مرهون دورانديشي و رهبري امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري است و از خداوند طول عمر براي مسوولين خدمتگذار و به ويژه مقام معظم رهبري را مسئلت داريم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.