امام جمعه اهل سنت تربت جام: زندگي امام حسين(ع) و يارانشان درسيست براي همه انسان ها

مولوي شرف الدين جامي الاحمدي گفت: ياران امام حسين(ع) تا آخرين لحظه در كنار امام خود ماندند و جان خود را در راه دينشان فدا نمودند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، با اشاره به قيام عاشورا و شهادت امام حسين(ع) و ياران ايشان اظهار داشت: پس از به خلافت رسیدن یزید بسياري از بزرگان اسلام با او بیعت نکردند و یزید به آزار و اذیت آنها پرداخت.

وي افزود: از طرفی اهالی کوفه برای امام حسین(ع) نامه نوشتند و ایشان را برای خلافت به کوفه دعوت نمودند. امام حسین ابتدا مسلم ابن عقیل را به نمایندگی از خود برای بیعت گرفتن از مردم به کوفه فرستادند كه بسياري از مردم ابتدا با ایشان بیعت کردند. اما چون حاکم کوفه مردم را فریب داد آنها از قول خود برگشتند و امام را تنها گذاشتند و بعد از آن امام حسين به همراه يارانشان در صحراي كربلا به شهادت رسيدند.

مولوي جامي الاحمدي گفت: در شب قبل از عاشورا امام حسين(ع) به يارانشان فرمودند هر كس مي خواهد برود، امشب از تاريكي شب استفاده كند و برود، ‌چرا كه فردا همگي به شهادت مي رسند. امام ياران امام تا آخرين لحظه در كنار ايشان بودند و تا آخرين قطره خون خود از امام حمايت كردند و امام و يارانشان با لب تشنه در روز عاشورا به شهادت رسيدند.

مدير مدرسه علميه احمديه تربت جام ادامه داد: از زندگی امام حسین (ع) باید درس گرفت همه کسانی که دربه شهادت رساندن آن امام دخالت داشتند به بدبختی تمام کشته شدند اما یاد و نام امام حسین(ع) تا قیامت باقی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.