امام جمعه اهل سنت تربت جام در ديدار علماي اهل سنت پاكستان: مرزنشينان ايران اسلامي اعم از شيعه و سني با برادري كامل و اتحاد و اتفاق در كنار يكديگر زندگي مي كنند.

مولوي شرف الدين جامي الاحمدي گفت: امنيت و آرامش موجود در ايران نتيجه وحدت و همدلي گسترده ميان آحاد ملت ايران است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي شرف الدين جامي الاحمدي امام جمعه اهل سنت تربت جام، در ديدار با جمعي از علماي اهل سنت پاكستان كه در مزار شيخ احمد جام و مدرسه علميه احمديه شهر تربت جام انجام شد، با اشاره به وحدت مثال زدني كه ميان اهل تشيع و تسنن به ويژه در مرزهاي ايران وجود دارد، اظهار داشت: منطقه تربت جام از ديرباز به عنوان مهد اتحاد و همدلي اقوام و طوايف گوناگون در كشور مطرح بوده است.

ايشان با بيان اينكه اين منطقه از ايران اسلامي خاستگاه علماي بزرگي بوده است كه هركدام از آنها از جايگاه ويژه اي در نشر و گسترش وحدت در اين منطقه برخوردار بوده اند، ابراز داشت: علمايي همچون فايض الانوار شيخ احمد جام، شيخ ابوبكر تايبادي و علماي بزرگوار ديگر با تاسي از آيه انما المومنون اخوه همواره در جهت ايجاد اتحاد ميان مردم تلاش كرده و شاگردان بسياري نيز در اين راه تربيت نموده اند.  

امام جمعه اهل سنت تربت جام امنيت و آرامش را از مهمترين آثار اين وحدت وهمدلي دانست و تصريح كرد: اهل سنت و شيعه در كنار يكديگر زندگي كرده و بدون هيچ اختلافي امور مربوط به مذهب خود را انجام مي دهند.

ايشان  ضمن قدرداني از مسوولين جمهوري اسلامي ايران، جهت ترتيب دادن اينگونه ديدارها، آن را در جهت ايجاد افق هاي روشن در پيش روي امت اسلامي مهم ارزيابي كرد و افزود: پيش از انقلاب شكوهمند اسلامي در ايران تنها يك مدرسه علميه اهل سنت در اين منطقه وجود داشت و تعداد مساجد نيز بسيار محدود بود. حكومت طاغوت اجازه فعاليت به مدارس اهل سنت نمي داد. اما بعد از پيروزي انقلاب اسلامي مساجد و مدارس علميه اهل سنت رشد قابل توجهي پيدا كرد.

مولوي جامي الاحمدي با اشاره به اينكه مقام معظم رهبري بارها و بارها بر لزوم احترام به مقدسات اهل سنت تاكيد فرموده اند، اظهار داشت: ايشان بي حرمتي به اصحاب و بزرگان و به ويژه ازواج مطهره رسول اكرم(ص) را حرام ابدي اعلام كرده و مروجين آن را عمال و دستپروده هاي دشمنان اسلام خطاب نموده اند.   

ايشان با بيان اينكه مسوولين جمهوري اسلامي ايران هيچ گونه دخالتي در امور آموزشي مدارس علميه اهل سنت نمي نمايند و مديران و مسوولين مدارس با آزادي كامل مسائل آموزشي خود را انجام مي دهند، تصريح كرد: به فرموده مقام معظم رهبري تمامي امكاناتي كه در اختيار طلاب و مدارس علميه اهل تشيع قرار دارد،‌ از جمله بيمه تامين اجتماعي،‌كمك هزينه تحصيلي و … در اختيار مدارس و طلاب اهل سنت نيز وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.