امام جمعه اهل سنت تایباد: هدف ترامپ از بیان تعهد هند و آمریکا برای مبارزه با “تروریسم رادیکال اسلامی، همان پاکسازی مذهبی و قومی است

مولوی غلام نبی توکلی گفت: رهبر معظم انقلاب با موضع گیری به موقع و قاطعانه خود در مقابل کشتار بی رحمانه مسلمانان هند حجت را بر همه مسلمانان جهان تمام کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، مولوی غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد، در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص کشتار مسلمانان بی دفاع هند گفت: دویست میلیون جمعیت مسلمان هند، به ناگاه در این کشور غریبه می شوند و افراط گرایان هندو شروع به کشتار آنان و تعرض به مساجد، خانه ها و کسب و کار مسلمانان می کنند. این اتفاقات تلخ با سفر دو روزه و برنامه ریزی شده ترامپ به این کشور و سخنرانی نژاد پرستانه او که در کنار نارندرا مودی، نخست وزیر ناسیونالیست هند مدعی شد: هند و آمریکا متعهد شده اند تا از مردم در برابر «تروریسم اسلامی رادیکال» محافظت کنند، به یکباره شدت می گیرد. هیچ کس در دنیا نمی تواند آمریکا را از این جنایت تبرئه کند.

امام جمعه تایباد با اظهار تاسف از سکوت “مرگبار” مدعیان حقوق بشر، ابراز کرد: آنچه امروز در هندوستان و علیه مسلمانان روی می دهد، یک نسل کشی و پاکسازی قومی و دینی است، متاسفانه بحران کرونا ویروس هم مزید بر علت شده است تا رسانه های جهان راحت تر بر این جنایت سرپوش بگذراند. جوامع اسلامی باید بیدار شوند و ببینند چطور مسلمانان در هند سلاخی می شوند و دنیا بی تفاوت است، این مصداق حقوق بشر غربی ها است. حقوق بشری که در آن هر کس علیه مسلمانان دست به جنایت زد، آزاد است ولی اگر مسلمان از خود دفاع کند، تروریست و افراط گرا می شود. باید این حقوق بشر و مدافعانش را یکجا در زمین دفن کرد.

عالم اهل سنت خراسان تصریح کرد: امروز زمان آن است که جوامع اسلامی اختلافات را کنار گذاشته و یکصدا دولت هندوستان را محکوم کنند و با هر وسیله ای از جمله تحریم اقتصادی هندوستان که در محاصره کشورهای اسلامی است، این رژیم خونریز و نژادپرست را وادار به عقب نشینی کنند. خوشبختانه رهبر معظم انقلاب و وزیر خارجه ما پرچم حمایت از مسلمانان را در جهان اسلام علم کردند و دیدیم چگونه نخست وزیر و وزیر خارجه پاکستان نیز از این موضوع خوشحال و اعلام حمایت کردند. باید بدانیم وحدت در مقابل دشمنان اسلام یک دستور قرآنی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.