امام جمعه اهل سنت تایباد: تیر فتنه ۸۸ با حضور تاریخی مردم ‌به سنگ خورد / فصل جدیدی از انقلاب ‌در ۹ دی آغاز شد‌

مولوی ‌غلام نبي توکلی گفت: ۹ دی یک نماد و شاخصه در حوزه استحکام و پیوند بیشتر میان مردم و رهبری نظام اسلامی است و فصل جدیدی را در انقلاب اسلامی ایران رقم زد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوی غلام نبی توکلی امام جمعه اهل سنت تايباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس همزمان سالروز حماسه ۹ دی، روز بصیرت‌ اظهار داشت: از همان روزهای نخست بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همت و هدف اصلی دشمنان ما این بود که صدای انقلاب اسلامی ایران به گوش جهانیان نرسد و می‌خواستند آن را خاموش کنند.

امام جمعه اهل سنت تایباد بیان کرد: دشمنان و نظام استکباری در جنگ سخت مقابل ما شکست خوردند و در نبرد مسلحانه هم چنین وضعیتی داشتند و به همین دلیل بود که بلافاصله تغییر موضع دادند.

مولوی توکلی با اشاره به اینکه جوانان غیور کشورمان دشمن را در این عرصه به زانو درآوردند افزود: تفرقه‌افکنی ابزار دومی بود که دشمنان نظام اسلامی بعد از نومیدی در جنگ سخت به آن متوسل شدند و سعی در ایجاد فتنه در کشور کردند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ایران از ابتدای پیروزی خود در سال ۵۷ تاکنون خصلت مردمی بودن خود را حفظ کرده است تصریح کرد: این خصلت امروز نیز نمایان و بارز است و یکی از جلوه‌های آن، ۹ دی است؛ از سوی دیگر رمز قوام نظام اسلامی نیز عدالت‌محوری است که به عنوان یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی از ابتدا بر آن تاکید شده است.

امام جمعه اهل سنت تایباد اظهار داشت: مردم همواره در تمامی بزنگاه‌های تاریخی و در عرصه‌هایی که نظام اسلامی به حضور آن احتیاج داشته حضور داشته‌اند و رمز پیروزی و بقای نظام اسلامی نیز در این اصل نهفته است.

وی با اشاره به اینکه ۹ دی ماه سال ۸۸ از این نظر که مردم و جوانان دوشادوش یکدیگر در مقابل این تفرقه‌افکنی و فتنه‌انگیزی ایستادند حائز اهمیت است، تصریح کرد: ۹ دی یک نماد و شاخصه در حوزه استحکام و پیوند بیشتر میان مردم و رهبری نظام اسلامی است و فصل جدیدی را در انقلاب اسلامی ایران رقم زد.

مولوی توکلی با اشاره به اینکه تیر دشمنان در مقابله با نظام اسلامی همواره به سنگ خورده است گفت: به همین دلیل آنها از روند در پیش گرفته شده از سوی انقلاب اسلامی همواره عصبانی هستند اما مردم با حضور پرشکوه خود در صحنه‌هایی مانند ۹ دی بر این خصلت مردمی نظام تاکید می‌کنند و زمینه‌ساز عصبانیت بیشتر استکبار جهانی می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.