امام جمعه اهل سنت تايباد: ويروس كرونا امتحان الهي است/ مسلمانان با ياد خدا و استغفار از اين امتحان سربلند بيرون خواهند آمد

مولوي غلام نبي توكلي گفت: عمل كردن به توصيه هاي بهداشتي مورد تاييد شرع مقدس اسلام است و براي اينكه اين بيماري هر چه سريعتر از بين برود مي بايست به اين توصيه ها عمل كرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام نبي توكلي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت تايباد با اشاره به شيوع ويروس كرونا در جهان،‌ اين گونه امراض و بيماري ها را امتحان الهي دانست و اظهار داشت: خداوند در اينگونه موارد انسان را به صبر داشتن و نماز خواندن توصيه مي كند.

وي افزود: همانگونه كه خداوند اين ويروس را خلق كرده و آن را زمينه امتحان بندگان خود قرار داده است،‌ خود نيز آن را از بين مي برد و بندگان را به آرامش و اطمينان خواهد رساند.

ايشان با اشاره به توصيه هاي بهداشتي كه از سوي مسوولان عنوان مي شود، وظيفه مسلمانان را علاوه بر توكل به خداوند رعايت اين توصيه ها دانست و اظهار داشت: استغفار، بسيار نمازخواندن و عمل به توصيه هاي بهداشتي در از بين رفتن اين بيماري بسيار موثر است.

مولوي توكلي عنوان داشت: سعي كنيم در اين روزها از حضور در مجامع عمومي غير ضروري اجتناب كنيم و از دست دادن با يكديگر و در آغوش گرفتن يكديگر خودداري نماييم. به توصيه هاي بهداشتي كه از صداو سيما پخش مي شود عمل كنيم تا به زودي انشاالله شاهد از بين رفتن اين ويروس عالمگير باشيم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.