امام جمعه اهل سنت تايباد: مشكلات امروز جامعه ما به خاطر دوري از ياد و نام خداست.

مولوي غلام نبي توكلي گفت: امروز متاسفانه در جامعه کارهایی که منع شده است انجام می دهیم و اموراتی که خداوند امر کرده، انجام نمی دهیم، این دوری از خداوند است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، امام جمعه اهل سنت تايباد در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته با اشاره به سه نام مبارك خدا با نام هاي القادر، القدير و المقتدر اظهار داشت: این نام ها برای قدرتنمایی و عظمت پروردگار بکار می روند. در قرآن مجید آیاتی است که این نام ها در آن بکار رفته است، به عنوان مثال خداوند به پیامبر خود می فرماید، بگو ای پیامبر خداوند قدرت دارد بر اینکه برای شما عذابی از بالای سر شما بفرستد و از زیر پای شما نیز قادر است عذاب بفرستد.

وي در خصوص نام مبارک قدیر، گفت: خداوند در قرآن كريم می فرماید، همانا خداوند ذاتی است که عفو کننده است و قدرت دارد، یا خداوند ذاتی است که بر هر چیز قدرت دارد و درباره نام مبارک مقتدر می فرماید، همانا پرهیزگاران را خداوند در باغ هایی نعمت می دهد، …، خداوند در مکان های بسیار باشکوهی و واقعی انسان را مسکن می دهد، شما در نزد یک پادشاه قدرتمند خواهید بود.

ایشان در خصوص معنای لغوی این اسماء بیان نمود: معنای لغوی این اسماء زیبا و بزرگ دلالت بر قدرت کامله خداوند می کنند، آنگونه قدرتی که هیچ چیزی نمی تواند او را عاجز کند. قدرت در دنیا به وسیله اسباب است، قدرتهای امروز جهانی همه به اسباب مانند بمب های اتم خود وابسته هستند، اما خداوند قدرتش به اسباب وابسته نیست و فوق اسباب است، همه ابزار قدرت در اختیار خداوند است، مخلوقات عالم هستی، در اختیار خداوند هستند، قدرت واقعی این است، نه ۴ بمب اتم برخی کشورها.

مولوي توکلی افزود: خداوند از یک پشه کوچک، نمرود را به زانو در آورد و یا با پرنده کوچکی به اسم ابابیل، ابرهه و سپاهش را نابود کرد، این ها را اگر اسباب دم دستی بدانیم، خداوند قادر است با یک شهاب سنگ یک قاره را از زمین محو کند، چه کسی قادر است مقابل آن بایستد. خداوند اینگونه ذاتی است، قادر، قدیر و مقتدر است.

ايشان ادامه داد: ما باید با خواندن این اسماء زیبا، خود را به پروردگار نزدیک کنیم و یقین حاصل کنیم که ذات مقدس پروردگار ذاتی است که زندگی ما، سرنوشت ما و تقدیر ما در این دنیا در اختیار اوست و در آخرت نیز سرنوشت ما در اختیار اوست، وقتی به یقین کامل و ایمان واقعی به خداوند رسیدیم و خداوند را موثر در زندگی خود بدانیم، در دنیا و آخرت مشکلی نخواهیم داشت.

امام جمعه اهل سنت تايباد اظهار داشت: امروز اگر دچار مشکلات هستیم، چه در تنگناهای معیشتی و چه مشکلات دیگر در زندگی، همه به این دلیل است که خداوند را فراموش کردیم ‌و از پروردگار فاصله گرفتیم، اینگونه نباید باشد، متاسفم بگویم امروز در جامعه کارهایی که منع شده است انجام می دهیم و اموراتی که خداوند امر کرده، انجام نمی دهیم، این دوری از خداوند است، دوری از قدرت پروردگار است، وقتی از خداوند دور شوید، مشخصا قدرت های بی ارزش زمینی شما را می ترساند، اما وقتی با خداوند باشیم، یقین داریم که همه قدرتهای زمین، در مقابل پروردگار ما پر پشه ای بیش نیست، خداوند می تواند در لحظه ای همه قدرت های بزرگ را در هم بکوبد و نابودشان کند، به شرطی که ما ایمان خود را به خداوند، قوی کنیم.

خطیب جمعه تایباد در بخش پایانی خطبه های این هفته، با تبریک افتخار آفرینی کاروان قرآنی شهرستان تایباد در مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم، از خداوند براي اين كاروان آرزوي موفقيت كرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.