امام جمعه اهل سنت تايباد: رمضان ماه قرب به الله و كسب فيوضات الهي است.

مولوي غلام نبي توكلي گفت: رمضان ماه صبر و کمک به نیازمندان است، رمضان ماهی است که روزی مومن زیاد می شود، کسی که روزه داری را در این ماه افطاری دهد باعث مغفرت انسان می شود. انسان نباید این فرصت طلایی را از دست بدهد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام نبي توكلي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته ضمن تبريك فرارسيدن ماه رمضان خاطر نشان كرد: ماه مبارک رمضان ماهی بزرگ و پر‌ از رحمت و رسیدن به ماه مبارک رمضان یک فضلیت است، اینکه پیامبر اسلام (ص) می فرمایند، خدایا ما را به رمضان برسان، برای برخورداری از برکات ماه مبارک رمضان است.

مولوي توکلی در ادامه به قرائت و ترجمه خطبه حضرت رسول اکرم ص در آخر ماه مبارک شعبان پرداخت و گفت: پیامبر فرمودند، ای مردم امروز بر شما یک ماهی سایه افکنده که بسیار بزرگ و مبارک است، شبی در این ماه وجود دارد که از هزار ماه برتر است. خداوند تبارک و تعالی روزه این ماه را بر شما فرض کرده است و قیام شب آن را نافله برای شما قرار داده است.

مولوي توکلی دو شرط ایمان به حکم خدا و نیت ثواب را برای روزه دار برشمرد و گفت: اگر کسی با این دو شرط روزه بگیرد، خداوند گناهان صغیره او را می بخشد. همچنین قیام شب که نمازهای تراویح و تهجد است، با همین دو شرط باید ادا شود. ثواب هر عمل خیری در این ماه ۷۰ برابر می گردد.

ايشان ادامه داد: در ماه مبارک رمضان شیاطين جنی در زنجیر می شوند اما شیاطین انسی در ماه مبارک رمضان بسیار فعال می شوند و کوشش می کنند تا مردم ‌را از کسب فیوضات رمضان محروم کنند، بخصوص جوانان ما را. متاسفانه امروز فضای مجازی همان مثلث برموداست که جوانان مارا می بلعد و آنها را نابود می کند. متاسفانه امروز اعمالی که هیچ مکتبی در دنیا آن را روا نمی داند، برای جوان‌مسلمان تبلیغ می کنند. استغفرالله ارتباط با محارم امروز به یک تبلیغ و برنامه دائمی روزانه در کانالهای اینترنتی و شبکه های فارسی زبان ماهواره ای شده است، مسائلی که در برخی کشورهای غربی هم مورد قبول نیست، امروز بدنبال آلوده کردن جوان مسلمان است. اگر خدای ناکرده این مسائل در جامعه اسلامی بوجود آمد، خشم خداوند گریبان همه را می گیرد.

پدران و مادران مراقب فرزندان خود باشند که در دام این شیاطین نیفتند. این موضوع یک سیل ویرانگری است که هدف آن اخلاق اسلامی است.

امام جمعه تایباد در ادامه ترجمه خطبه رسول اکرم(ص) اظهار داشت: رمضان ماه صبر است و کمک به نیازمندان، رمضان ماهی است که روزی مومن زیاد می شود، کسی که روزه داری را در این ماه افطاری دهد باعث مغفرت انسان می شود. انسان نباید این فرصت طلایی را از دست بدهد.

مولوي توکلی در بخش دیگر خطبه های این هفته با تبریک هفته معلم به معلمین و اساتید حوزه و دانشگاه ها، گفت: معلم پدر روحانی انسان است و آرزوی توفیق می کنیم تا در آموزش و پرورش فرزندان ما موفق باشند.

همچنین هفته کار و کارگر هم هست، روز کارگر را به کارگران عزیز و ارجمند تبریک عرض می کنیم. همچنین روز شورا را هم به اعضای محترم شوراهای شهر و روستا تبریک می گویم و از آنها می خواهم به فریاد مردم برسند علی الخصوص موضوع جرائم، که کمر مردم را خم کرده است.

ایشان با تذکر به موذنین مساجد، گفت: اذان های رمضان حیاتی هستند، مواظب باشید روزه مردم را خراب نکنید. اذان های مغرب و بامداد را درست بر اساس همان ساعت اعلام شده اذان دهید و مواظب روزه مردم باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.