امام جمعه اهل سنت تايباد در جلسه برنامه ريزي و هماهنگي ستاد اربعين شهرستان تايباد: امام حسین (ع) برای احیاء دین رسول الله قیام کرد

مولوي غلام نبي توكلي گفت: شهرستان تايباد از دير باز و در ايام راهپيمايي اربعين، پذيراي زائرين كشور افغانستان بوده و در اين زمينه از تمام ظرفيت هاي شهرستان نيز بهره گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام نبي توكلي در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی ستاد اربعین حسینی شهرستان تایباد که در فرمانداری تایباد برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین (ع) برای احیاء دین جدش قیام کرد و کسانی که ایشان را به شهادت رساندند در همین دنیا به مکافات عمل خود رسیدند.

وی با اشاره به اينكه تايباد به واسطه هم مرزي با كشور افغانستان همه ساله پذيراي تعداد زيادي از زائران و عزاداران حسيني است، خاطر نشان كرد: همواره استقبال نیک از زائران حسینی در تایباد به دلیل مردم مهمان‌نواز این شهر، برقرار بوده و خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت تایباد افزود: آستان قدس رضوی، سال گذشته قرار بود یک زائرسرا در تایباد بسازد، با توجه به اینکه امکانات شهرستان محدود است، این‌حجم از زائران نیازمند چنین فضاهایی است و اميدواريم هر چه زودتر اين مهم محقق شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.