امام جمعه اهل سنت تايباد: بر اساس مصوبه شوراي عالي امنيت ملي، اروپا دو ماه فرصت دارد تا به تعهدات خود در برجام عمل نمايد.

مولوي غلام نبي توكلي گفت: ما یکسال است که منتظر آغاز بکار کانال مالی ویژه اتحادیه اروپا هستیم و امروز صبر نظام ما به سر آمده و دو ماه به اروپا مهلت دادند تا به وعده های خود وفا کنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام نبي توكلي امام جمعه اهل سنت تايباد در خطبه هاي اين هفته با اشاره به موضوع فطريه در پايان ماه مبارك رمضان و شرايط آن اظهار داشت: فطریه امسال برای مردم عادی به ازای هر فرد ۶ هزار تومان است و اما برای جامعه ثروتمندان نیز ۱۴ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وي افزود: این نظر شریعت هم هست، علما از پیش خود چیزی نمی گویند. در کتب فقهی ما آمده است که متمولین به فکر دو کیلو گندم نباشند و حق هم همین است. شریعت مقدس اسلام همه چیز را در نظر گرفته است و به همه ی زوایای جامعه درست نگاه کرده است.

مولوي توکلی در ادامه صحبت هاي خود در حمایت از کاهش تعهدات جمهوری اسلامی ایران در تعهدنامه برجام گفت: ما یکسال است که منتظر آغاز بکار کانال مالی ویژه اتحادیه اروپا هستیم و امروز صبر نظام ما به سر آمده و دو ماه به اروپا مهلت دادند تا به وعده های خود وفا کنند.

ايشان ادامه داد: متاسفانه اروپایی ها در دروغگویی و بد عهدی نمونه هستند، امروز در کشورهای اسلامی هر بدبختی است، از دست اروپایی ها، آمریکا و اسرائیل است. آنها به دنبال حفاظت از غده سرطانی اسرائیل در قلب خاورمیانه هستند.

امام جمعه اهل سنت تايباد اظهار داشت: در این دوماه اگر اروپا به وعده های خود عمل نکند، جمهوری اسلامی ایران نیز ضرورتي به انجام تعهدات خود در برجام نمي بيند و این تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشورمان است و همه ما از آن حمایت خواهیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.