امام جمعه اهل سنت تايباد: انقلاب اسلامی رحمتی برای ایران و جهان است.

مولوي غلام نبی توکلی گفت: ایستادگی جبهه مقاومت و شکست پیاپی استکبار در مقابل جبهه مقاومت نتیجه انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام نبي توكلي امام جمعه اهل سنت تايباد، در دهمین جلسه شورای اداری اين شهرستان که در روستای رهنه از توابع بخش مرکزی شهرستان تایباد برگزار گردید، ابتکار فرماندار شهرستان را در جهت حضور شورای اداری در روستاها را ستوده و افزود: حضور مدیران شهرستان در مناطق روستایی و دیدار رو در رو با مردم سبب توسعه شهرستان می شود.

ایشان انقلاب اسلامی ایران را رحمتی برای ایران و جهان دانست و افزود: ایستادگی جبهه مقاومت و شکست پیاپی استکبار در مقابل جبهه مقاومت نتیجه همین انقلاب اسلامی ایران است. امروز الحمد لله اهل سنت و اهل تشيع ایرانی با هر قوم و نژادی باهم متحد هستند و این هم از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مولوي توکلی با اشاره به حدیثی درباره نگاه اسلام به جامعه افزود: هیچ فرقی بین عرب و عجم و نژاد و رنگ پوست نیست و ملاک برتری در نزد خدا، تقواست. این حدیث در منابر مختلف قبل از انقلاب خوانده می شد اما قابل لمس نبود، فاصله طبقاتی بسیار زیاد بود. مالکان بر رعیت حکومت می کردند مطابق میل خود، اما انقلاب اسلامی کوخ نشین را بر کاخ نشین ارجح دانست و امام خمینی(ره) نیز بر این موضوع تاکید بسیار داشتند.

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد تاکید کرد: امروز انقلاب و کشور در محاصره اقتصادی است و تلاش می کنند با فشار اقتصادی وحدت و همبستگی بین مردم را از بین ببرند و خدارا سپاس که نتوانسته و به لطف الهی نخواهند توانست.

ایشان در پايان شهدای هر روستای شهرستان تایباد را نشانه عشق و ارادت مردم اين شهرستان به انقلاب دانست و خواهان رفع مشکلات مردم مرزنشین شهرستان تایباد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.