امام جمعه اهل سنت بيرجند: ایمان بدون عمل و عمل بدون ایمان هیچ ارزشی ندارد.

مولوی غلام حیدر فاروقی گفت: با اعمال صالح درجات ایمان افزایش و با گناه و معصیت درجات ایمان مومن کاهش پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام حيدر فاروقي در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته بيرجند اظهار داشت: در قرآن مجید کلمه ایمان بیشتر از ۸۰  مورد توام با عمل صالح به کار رفته است.

وي افزود: ایمان بدون عمل و عمل بدون ایمان هیچ ارزشی ندارد. با اعمال صالح درجات ایمان افزایش و با گناه و معصیت درجات ایمان مومن کاهش پیدا می کند.

ايشان با اشاره به حديثي از پیامبر اكرم(ص) ادامه داد: رسول مكرم اسلام(ص) می فرمایند، ایمان ۷۹ درجه دارد. بالاترین درجه ایمان، کلمه توحید لااله الا الله  است و کمترین درجه ایمان دور کردن آنچه که در معابر عمومی سبب اذیت مردم می شود و حیاء هم شاخه ای از ایمان است.

امام جمعه اهل سنت بيرجند افزود: ایمان افراد متفاوت است. ما هیچ گاه نمی توانیم ایمان پیامبر را با ایمان صحابه و ایمان صحابه را با بقیه مؤمنين مقایسه کنیم زیرا خداوند متعال هدایت انسان ها را موکول به ایمان یاران پیامبر کرده است. ایمان بر مبنای اعمال انسان کم و زیاد می شود. مومنین طبق آیه قرآن کسانی هستند که وقتی یاد خدا شود دل های آنها می لرزد و می ترسند و وقتی آیات الهی را تلاوت می کنند ایمان شان افزایش پیدا می کند و همیشه بر پروردگارشان توکل دارند.

مولوي فاروقي خاطر نشان كرد: پیامبر اكرم(ص) می فرمایند،کسی که به عهد و پیمانش پای بند نیست ایمانش کامل نیست. کسی که امانت دار نیست ایمانش از بقیه پایین تر است. کامل ترین مؤمنین از نظر ایمان کسانی هستند که اخلاق آن ها از همه بهتر باشدخداوند کسانی که ایمان ندارد پست تر از چهارپایان معرفی می کند. ایمان و عمل صالح سبب نجات انسانها می شود.

ايشان ادامه داد: خداوند نیازی به عبادات ما ندارد همه ی آسمان های هفتگانه و زمین و همه مخلوقات مشغول ستایش خداوند هستند و هیچ موجودي درروی کره زمین وجود ندارد مگر اینکه پاکی خدا را بیان می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.