امام جمعه اهل سنت اسدیه: هفته وحدت باید عاملی برای از بین بردن اختلافات و ایجاد وحدت میان مسلمانان باشد

مولوی عبداللهی گفت: پیامبر اسلام(ص) چهره بشریت را از غبار جهل و نادانی پاک و امت اسلامي را به سرزمین هدایت و انسانیت رهنمون ساخت.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، امام جمعه اهل سنت اسدیه در همايش محمد بشير وحدت كه در مشهد مقدس برگزار شد با بیان اینکه هفته میلاد پیامبر باید عاملی برای از بین بردن اختلافات و ایجاد وحدت و برادری میان مسلمانان باشد گفت: اگر مسلمانان وحدت حقیقی را در بین خود ایجاد کنند شکی نیست که عزت و سربلندی از آن آنها خواهد بود.
مولوی عبداللهي افزود: وحدت مسلمانان یک امر ضروری است و قبل از آنکه وحدت را یک کار مصلحتی بدانیم وحدت مسلمانان یک دستور قرآنی است.
وی با بیان اینکه خداوند مسلمانان را به اخوت، اتحاد و انسجام امر کرده است، افزود: اگر مسلمانان وحدت حقیقی را در بین خود ایجاد کنند شکی نیست که عزت و سربلندی از آن آنها خواهد بود.
امام جمعه اهل سنت اسدیه بیان کرد: در این راستا دشمنان اسلام که دل به تفرقه بسته‌اند و حربه تفرقه را به عنوان حربه برتر انتخاب کردند هرگز پیروز و موفق نخواهند شد.
مولوي عبداللهی تصریح کرد: لازم است که هم از نظر عقلی و هم از نظر آیات و روایات، مسلمانان وحدت و برادری را در بین خود نهادینه کنند تا دشمنان نتوانند به اسلام ضربه بزنند.
وی خاطرنشان کرد: هفته وحدت که به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) منعقد می‌شود می‌تواند عاملی برای رساندن پیام اتحاد و محبت برای مسلمانان باشد.
مولوي عبداللهی اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) چهره بشریت را از غبار جهل و نادانی پاک و امت اسلامي را به سرزمین هدایت و انسانیت رهنمون ساخت.
امام جمعه اهل سنت اسدیه یادآور شد: وجود شخص رسول خدا عاملی برای از بین بردن همه اختلافات و تفرقه‌ها بود و همه حول محور قرآن و رسالت جمع شدند بنابراین هفته میلاد پیامبر نیز باید عاملی برای از بین بردن اختلافات و ایجاد وحدت و برادری میان مسلمانان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.