امام جمعه اهل سنت اسدیه : رعایت شئونات اسلامی در ازدواج از دستورات اسلام است.

مولوي عبدالهی گفت: خانواده ها ازدواج را آسان بگيرند تا جوانان راحتر بتوانند زندگي مشترك خود را آغاز كنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالهی در مراسم  نماز جمعه اسديه اظهار داشت: ازدواج یک پیوند مهم و با ارزش است که قرآن آن را به عنوان یک نعمت به نسل بشر یادآور می شود و هدف مهم از این امر به تعبیر قرآن ایجاد سکون و آرامش در خانواده است.

ایشان افزود: اسلام برای هر کدام از زن و شوهر حقوقی را مشخص نموده که اگر طرفین رعایت حقوق همدیگر را بنمایند، هیچگونه مشکلی بوجود نخواهد آمد.

امام جمعه اسدیه تصریح کرد: اسلام معیار انتخاب همسر را تعیین نموده و به پیروانش سفارش نموده است در انتخاب همسر معیارهای مادی را مد نظر قرار ندهند، بلکه معیارهای معنوی و دینداری و بعد اخلاقی را در نظر بگیرند، لذا در امر ازدواج باید با احتیاط عمل نموده و با تحقیق و مشورت همسر را انتخاب نمایند.

مولوي عبدالهی خاطر نشان کرد: ازدواج های بدون بررسی و شناخت مانند آشنایی از طریق فضای مجازی اکثرا مشکل ساز می شود و عاقبت خوبی ندارد

ایشان با تاکید بر برگزاری مراسمات اسلامی افزود: یکی دیگر از دستورات اسلام در امر ازدواج رعایت شئونات اسلامی و پرهیز از منکرات است که باعث خیر و برکت در زندگی مشترک زوجین می شود.

مولانا عبداللهی در پایان بیان داشتند: ازدواج ها را باید ساده برگزار کنیم و از هر گونه اسراف و تجمل گرایی به شدت پرهیز نمائیم و خانواده ها هم باید از سختگیری در ازدواج بپرهیزند تا جوانان بتوانند تشکیل خانواده بدهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.