امام جمعه اهل سنت اسدیه: خداوند کلمه طیبه را به شجره طیبه تشبیه نموده است که هم ریشه آن در زمین محکم است وهم شاخه های آن به سمت آسمان است.

مولوي سيد احمد عبداللهی گفت: مومن هم که کلمه توحید در وجود آن راسخ و محکم شده است اعمال او به سوی آسمان بالا می رود و همیشه اعتقاد به توحید حق تعالی باعث میشود که اعمال نیک از آن صادر شود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهي در سخنان پيش از خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با اشاره به اينكه مسلمان باید در دین و اعتقاد خود راسخ و محکم باشد اظهار داشت: خداوند در قرآن مثالی بسیار جالب را در مورد استقامت مومن و عزم و اراده محکم آن بیان داشته است. خداوند در این مثال کلمه طیبه را به شجره طیبه تشبیه نموده است و بنا بر روایات نقل شده از پیامبر منظور از شجره طیبه درخت خرما است که هم ریشه آن در زمین محکم است وهم شاخه های آن به سمت آسمان است و همیشه میوه آن موجود است.

امام جمعه اسدیه افزود: مومن هم که کلمه توحید در وجود آن راسخ و محکم شده است اعمال او به سوی آسمان بالا می رود و همیشه اعتقاد به توحید حق تعالی باعث میشود که اعمال نیک از آن صادر شود.

ایشان بیان داشت: در طول تاریخ از زمان پیامبر تاکنون کسانی بودند که مصداق این آیه بودند و انقلابات و حوادث مختلف آنان را از دین آنها باز نمی داشت و تحت تسلط و سیطره حکام ظلم و جور قرار نمی گرفتند، بنابراین باید مومن در هر شرایط فقر و غنا و مشکلات اقتصادی تسلیم دشمن نشود، مومن باید در اعمال نیک مداومت داشته باشد نه اینکه هر وقت دلش خواست دین را سلیقه ای انجام دهد که اینگونه دینداری مفید نخواهد بود.

مولوي عبداللهی افزود: همین طور کلمه خبیثه را که کلمه کفر و نفاق است، به شجره خبیثه تشبیه نموده است، شجره خبیثه مانند حنظل نه ریشه ای دارد و نه شاخه های آن بسوی آسمان است، همین طور کفر و باطل هیچگونه استقامتی ندارد و زایل شدنی است و چند روزی جولانی دارد اما بقا و ماندگاری ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.