امام جمعه اهل سنت اسدیه: حفظ وحدت امري ضروری و لازم برای حیات مسلمین است.

مولوي سيد احمد عبداللهي اظهار داشت: اسلام با چالش های زیادی رو به رو است اهمیت این موضوع مي بايست بین توده جامعه تبیین شود.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از خبرگزاری بسیج، مولوی سید احمد عبداللهی اظهارداشت: وحدت امری ضروری است که باید در بین مسلمین نهادینه شود.
وی عنوان داشت: آنچه که باعث تفرقه می شود این است که مسلمانان موارد اختلاف بینشان را برجسته کنند و در این زمینه نزاع داشته باشند یا به مقدسات و اعتقادات یکدیگر احترام نگذارند.
ايشان با اشاره به اینکه اگر مسلمین مشترکاتشان را مدنظر قرار دهند و ندای قرآن را سرلوحه کارشان قرار دهند دشمن نمي تواند در ميان آنها رسوخ كند اظهار داشت: این امر باعث اقتدار و عزت امت اسلام می شود و اگر عکس این عمل کنند دچار تشت و تفرقه می شوند.
مولوي عبداللهی با بیان اینکه ما باید وحدت را به عنوان امري ضروری و لازم برای حیات مسلمین در جامعه مطرح کنیم، اظهار کرد: چون اسلام با چالش های زیادی رو به رو است اهمیت این موضوع بین توده جامعه تبیین می شود علمای فریقین در نشست هایشان با همدیگر تفاهم داشته باشند و از سوء ظن نسبت به یکدیگر بپرهیزند. حقایق را بازگو کنند و سوء تفاهم و برداشت هاي منفي را مرتفع سازند.
وی با بیان اینکه در زلزله و اتفاقات نظير آن نیز مسلمانان باید وحدت خودشان را در کمک به مسلمانان حفظ کنند، اذعان کرد: مسلمانان مي بايست برای جلب رضای خدا و از سر برادری مشکلات برادران خود را حل کنند که این خود نمونه ای از وحدت و برادری است.
وی در پایان گفت: مسلمین عمل به قرآن را سرلوحه کارشان قرار دهند چرا که در آیات متعدد قرآني بر ایجاد وحدت و صمیمیت در بین آحاد مسلمین تاكيد شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.