امام جمعه اهل سنت اسدیه: اولین و مهم ترین عمل برای مقابله با کرونا، «رجوع الی الله» است

مولوي سيد احمد عبداللهی گفت: رعایت اصول و نکات بهداشتی از تاكيدات اسلام است و ما از مجموعه وزارت بهداشت که در صف مقدم مبارزه با این بیماری بوده و در معرض خطر هستند و فرصت بودن در کنار خانواده را ندارند، قدردانی می کنیم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه پس از تلاوت آیه «وَلَنَبْلُوَنَّكُم بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِين»(بقره/۵۵)، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف، اظهار داشت: برای مقابله با این بیماری و مشکلات دیگر، باید از اسباب معنوی و ظاهری کار گرفت و با زور بازو و قدرت و توان حکومت ها نمی توان با آن مقابله نمود. اولین و مهم ترین راه برای در امان ماندن از بیماری، رجوع به سوی الله است نه کنار گذاشتن طاعت و عبادت. انسان مسلمان باید با خدا ارتباط بیش تری داشته باشد و به درگاه او تضرع و دعا داشته باشد و چنین حوادثی را برای خود امتحان الهی بپندارد و آنها را به طنز و شوخی نگیرد.

خطیب جمعه اهل سنت اسدیه با بیان اینکه اسلام افراد را بیش از توان شان مکلف نکرده و به سلامتی او اهمیت داده است، تصریح کرد: اسلام برای حفظ جان و سلامتی افراد، دین مترقی و متمدنی است و به سلامت افراد در عین حال که اهمیت داده است، برنامه هایی را هم ارائه نموده که باید رعایت نمود. اسلام دین سختی نیست و نمی گوید «بمیر و عبادت کن»، به افراد مریض امر کرده در صورت عدم توانایی در ایستادن، حتی دراز کشیده نماز بخوانند و آنان را از حضور در نماز جمعه و عیدین معاف کرده است.

ایشان در ادامه از مجموعه کارکنان وزارت بهداشت تشکر نموده، افزود: یکی دیگر از مواردی که جهت مقابله با این بیماری لازم است جدی گرفته شود، رعایت اصول و نکات بهداشتی هست که تاکیدات فراوانی در این زمینه در اسلام وجود دارد و ما از مجموعه وزارت بهداشت که در صف مقدم مبارزه با این بیماری بوده و در معرض خطر هستند و فرصت بودن در کنار خانواده را ندارند، قدردانی می کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.