امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: هشت سال دفاع مقدس یکی از افتخارات ماندگار نظام جمهوری اسلامی است

مولوي سيد احمد عبداللهی گفت: اهل سنت ايران در طول هشت سال دفاع مقدس و در زمان پيروزي انقلاب اسلامي حضور پررنگي داشتند و در اين راه شهداي فراواني را تقديم نهال نوپاي انقلاب اسلامي نمودند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهي امام جمعه اهل سنت اسديه در خطبه هاي اين هفته با بيان اينكه هشت سال دفاع مقدس یکی از افتخارات ماندگار نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس را باید گرامی بداریم، چون هشت سال دفاع یکی از افتخارات ماندگار نظام جمهوری اسلامی می باشد، ملت ایران با رشادت ها، ایثار و فداکاری ها دشمن متجاوز را از خاک ایران بیرون نموده و حتی یک وجب از خاک ایران در دست دشمن باقی نماند.

وي حضور اهل سنت در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل را بسيار چشمگير توصيف كرد و افزود: جنگ علي رغم صدمه هاي فراواني كه به بار آورد، اما حاوي بركاتي نيز بود. یکی از اين بركات اين بود که ملت ایران در مقابل دشمن متحد و منسجم شدند، در زمان دفاع تفاوتي ميان اقوام و مذاهب گوناگون وجود نداشت و همگان دست در دست يكديگر به مقابله با دشمن بعثي پرداختند و در اين راه هزاران شهيد و جانباز تقديم نمودند.

امام جمعه اهل سنت اسديه ادامه داد: یکی دیگر از اثرات دفاع هشت ساله این بود که به مستكبرين جهان هشدار داد كه  فکر تجاوز به میهن اسلامی را از سر خود بيرون كنند و در حقیقت کشور را بیمه کرد و این امنیت موجود نتیجه همان ایثار و فداکاری است.

مولوي عبداللهي افزود: ملت ما در زمان جنگ و تحریم ساخته شد و توانست روی پای خودش بایستد، وقتی کشورهای پیشرفته حاضر نبودند یک فشنگ به ایران بدهند، جوانان ما به جایی رسیدند که  بهترین سلاح ها را تولید نمایند و دشمن را متحیر کنند.

مدير مدرسه علميه اسديه خراسان جنوبي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصيلي مدارس علميه اهل سنت، ضمن تاكيد بر لزوم فراگيري علم و دانش و فضايل آن تاكيد كرد: آموختن علم را جدي بگيريم چرا كه علم آموزي فضيلت است و هر گونه تلاش در راه آموختن حسنه ايست كه در اعمال انسان ثبت مي شود.

وي در ارتباط با اهميت آموختن علم افزود: خداوند در قرآن كريم با بيان هم نشيني و مجالست حضرت موسی(ع) و خضر نبي خاطر نشان كرد: حضرت موسي براي آموختن علم راه طولاني را پيمود و در اين راه مشقات فراواني را تحمل نمود.

مولوي عبداللهي ادامه داد:‌ بايد نسبت به تعليم و تربيت كودكان و فرزندانمان احساس مسووليت نماييم و بي تفاوت نباشيم. چرا كه تربيت صحيح آنها ضامن سعادت آينده جامعه ما خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.