امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: مسلمانان مي بايست از اختلاف دوری کنند

مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: اگر وحدت حفظ شد امنیت حفظ می شود و اگر امنیت حفظ شد دشمنان ناکام می مانند و مردم در برابر ایجاد اختلاف ایستادگی نموده و از امنیت پاسداری می کنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهي امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي، در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با اشاره به هفته نيروي انتظامي، نعمت «امنیت» را از با ارزش ترین نعمات الهی دانست و افزود: حفظ وحدت و احترام به مقدسات  از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در نهادینه کردن امنیت در جامعه است.

وي افزود: امنیت یک نعمت است که خداوند به ما متذکر می شود زیرا اگر در جامعه امنیت باشد تمام نعمت ها با آن معنا پیدا می کند و اگر چنانچه امنیت در جامعه نباشد، نعمت های دیگر برای انسان بی معنا خواهد بود و در حقیقت انسان از هیچ نعمتی نمی تواند بهره مند شود.

ایشان افزود: بزرگان و انبیاء خدا برای امنیت دعا کردند و از خدا امنیت را خواستند، چنانچه حضرت ابراهیم وقتی خانواده اش را در کنار کعبه، اسکان می دهد می فرماید: «رَبِّ اجْعَلْ هَذَا بَلَدًا آمِنًا»(بقره/۱۲۶)، پروردگارا این شهر مکه را امن بگردان، خداوند از قول ابراهیم به ما متذکر می شود که بدانیم و فراموش نکنیم که امنیت نیاز بشر است و آسایش و آرامش ضرورت بشر است.

ایشان با بیان اینکه باید از زحمات نیروی انتظامی قدردانی نمود، اظهار داشت: ما قدردان امنیت هستیم و از عزیزان نیروی انتظامی در مرزها که با تحمل سخت ترین شرایط، امنیت را برای ما به ارمغان آورده اند که در بعضی موارد به قیمت جان آنها تمام می شود و توسط افراد تهدید می شوند، تشکر می کنیم.

امام جمعه اهل سنت اسدیه بر لزوم تعامل نیروی انتظامی و مردم با یکدیگر تاکید نموده، تصریح کرد: امنیت همتی همگانی می خواهد و مردم و نیروی انتظامی باید با هم امنیت را در جامعه نهادینه کنند. مردم و علما بر اساس وظیفه دینی، خواهان ناامنی نیستند و از این نعمت پاسداری می کنند.

خطیب جمعه اهل سنت اسدیه، افزود: نیروی انتظامی باید هم «محب» و هم «محبوب» مردم باشد، هم نسبت به مردم محبت کند و هم در دل مردم محبوب باشد، بنابراین مردم و نیروهای نظامی و انتظامی که از بطن این جامعه اند، باید تعامل داشته باشند.

عالم اهل سنت اسدیه با اشاره به اینکه اصل بر «برائت» افراد است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که دلیلی بر مجرم بودن افراد نباشد، اصل بر برائت افراد است که اصلی شرعی و قانونی است. مردم نیک و صالح باید با دیدن نیروی انتظامی احساس امنیت و شادمانی کنند و افراد فاسق، جنایتکار و فاجر با دیدن آنان به خود بلرزند. نیروی انتظامی هم باید همین دیدگاه را نسبت به مردم داشته باشد و با افراد سالم و نیک با حسن ظن برخورد کند و با کسانی که مخل آسایش مردم اند، قاطعانه برخورد کند.

مولوي عبداللهی در بخش ديگر سخنان خود به راهکارهای نهادینه کردن امنیت در جامعه اشاره نموده، اذعان داشت: «اعتصام به حبل الله» محور وحدت و وحدت تاثیر گذار در ایجاد امنیت و نهادینه کردن آن است و اختلاف امنیت را هم از بین می برد.

وي افزود: مسلمانان مي بايست از اختلاف دوری کنند. اگر وحدت حفظ شد امنیت حفظ می شود و اگر امنیت حفظ شد دشمنان ناکام می مانند و مردم در برابر ایجاد اختلاف ایستادگی نموده و از امنیت پاسداری می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.