امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: زوجین باید در زندگی، اخلاق اسلامی را رعایت کنند و فرهنگ اسلامی را الگوي خود در زندگی قرار دهند

مولوي سيد احمد عبداللهی گفت: علما و روحانیون باید مردم را برای برگزار کردن مراسم عروسی ساده تشویق نمایند و آنان را از تجملات برحذر دارند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي، در مراسم ازدواج پایدار و اهداء ۱۱ سری جهیزیه که صبح امروز چهارشنبه (۲۷ آذر ۹۸) و به همت فرمانداری درمیان و موسسه خیریه نور جوانان امید برگزار شد، پس از تلاوت آیه «وَ مِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَ جَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ»(روم/۲۱) ، فلسفه اصلی ازدواج را سکون و آرامش در خانواده دانست و با بیان اینکه باید دانست آرامش از چه راهی حاصل می شود، بیان داشت: آرامش و آسایش در زندگی با تقوا، خداترسی و پیاده کردن دستورات اسلام در تمام امور حاصل می شود.

امام جمعه اسدیه با اشاره به اینکه فرهنگ غرب برای ما ملاک نیست بر تمسک به فرهنگ اسلام تاکید نموده، گفت: زوجین باید در زندگی، اخلاق اسلامی را رعایت کنند و فرهنگ اسلامی را الگوي خود در زندگی قرار دهند و حقوق یکدیگر را ادا نمایند و تحت تاثیر آداب و رسوم غرب قرار نگیرند.

مولوي عبداللهی در بخش دیگر سخنان خود به وظیفه علما در راستای برگزاری ازدواج آسان اشاره نموده و گفت: علما و روحانیون باید مردم را برای برگزار کردن مراسم عروسی ساده تشویق نمایند و آنان را از تجملات برحذر دارند.

ایشان در ادامه به آسیب های موجود در جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: اختلافات خانوادگی یکی از مهم ترین معضلات امروز جامعه ماست و زوجین باید از اموری که منجر به ایجاد اختلاف در خانواده می شود، پرهیز کنند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه در پایان ابراز داشت: اهداء جهیزیه یکی از کارهای پسندیده برای کمک به زوجین بی بضاعت است و باید هزینه هایی که در موارد غیر ضرور صورت می گیرد را در چنین برنامه هایی صرف نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.