امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: زندگي و ازدواج علي(ع) و فاطمه زهرا(س) بهترين الگو براي جوانان ماست

مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: : ازدواج حضرت علی و فاطمه بهترین پیوند مبارک است که سبب گسترش نسل پیامبر اکرم گردید و این ازدواج در کمال سادگی ، صفا و صمیمیت صورت گرفت.

به گزارش دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهی در مراسم این هفته نماز جمعه اسدیه(۱۱ مرداد ۹۸) ، پیرامون فضایل دهه اول ذی الحجه اظهار داشت: ده روز اول ذی الحجه فضایل زیادی دارد، پیامبر فرمودند عمل صالح در هیچ ایامی به اندازه عشره ذی الحجه فضیلت ندارد صحابه پرسیدند آیا جهاد در راه خدا هم به آن فضیلت نمی رسد؟ پیامبر  فرمودند: حتی جهاد در راه خدا هم ، مگر کسی که با مال و جان خود در راه خدا خارج شود و بر نگردد. بنابراین لازم است که این ایام با برکت را در طاعات و عبادات ، روزه نفل ، صدقه ، ذکر و دعا سپری کنیم.

ایشان در بخشی دیگر به ازدواج حضرت علی و فاطمه اشاره نموده و افزود: ازدواج حضرت علی و فاطمه بهترین پیوند مبارک است که سبب گسترش نسل پیامبر اکرم گردید و این ازدواج در کمال سادگی ، صفا و صمیمیت صورت گرفت.

خطیب جمعه اهل سنت اسدیه در ادامه بیان داشت: امروز باید تلاش شود تا مراسم ازدواج خیلی آسان و ساده برگزار شود تا زمینه ازدواج جوانان فراهم شود، متاسفانه به خاطر تجملات و هزینه های کمرشکن خیلی از جوانان قادر به ازدواج نمی باشند و این امر مشکلاتی را در جامعه ببار آورده است.

امام جمعه اسدیه ضمن بیان نکاتی پیرامون ازدواج موفق، اظهار داشت: اگر می خواهیم که ازدواج موفق باشد باید به نکات زیر توجه کنیم: اول)قبل از ازدواج ، طرفین تحقیق و بررسی کامل را درباره یکدیگر انجام دهند. دوم)در ازدواج رضایت هر دو طرف لازم است و نباید ازدواج اجباری صورت گیرد. سوم)هزینه های سنگین را بر جوانان تحمیل نکنیم تا در اول زندگی زیر بار قرض نروند و بدهکار نشوند. چهارم)ازدواج در چارچوب اسلام برگزار شود و از هر گونه اعمال منکر در مراسم ازدواج خودداری شود. پنجم)خانم ها حجابشان را رعایت کنند چون یکی از عوامل مهم که منجر به اختلاف می گردد و حتی به جدایی کشیده می شود بی بند و باری در پوشش اسلامی است.

مدیر حوزه علمیه اسدیه افزود: رعایت نکردن حجاب در معابر، باعث انحراف جوانان می شود و از عزت و حیثیت خواهر مسلمان کاسته می شود، اگر زنان بد حجاب و یا بی حجاب در اماکن مختلف رعایت حجاب را نکنند و به نصیحت و ارشاد گوش فرا ندهند، نیروی انتظامی بر اساس قانون وظیفه دارد با آنان برخورد نماید اما بهتر این است که در جامعه اسلامی خود افراد رعایت حجاب را بکنند تا زمینه برخورد قانونی فراهم نگردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.