امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: دولت های اسلامی کشورهند را در قبال رفتار با مسلمانان تحت فشار قرار دهند

مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: دولت های اسلامی باید با روابط بین الملل خود به دولت هند فشار بیاورند تا مسلمانان از حق شهروندی خود بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهي امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به جنايات صورت گرفته در هند و كشتار مسلمانان مظلوم اين كشور خاطر نشان كرد: کشتار مسلمانان و سوزاندن مساجد در هند بسیار دردناک است و این جنایات از نتایج تصویب قانون شهروندی در این کشور است که حق مسلمانان را ضایع نموده و ظلم بزرگی را در حق آنان روا داشته است. تصویب این قانون این فرصت را به هندوهای متعصب داده است که در سایه سکوت دولت هند و حمایت استکبار جهانی، مرتکب اعمال «ظالمانه» و «غیر اخلاقی» علیه مسلمانان شوند.

ایشان افزود: مسلمانان کشور هندوستان، افرادی خوب و با اخلاق هستند که خطری برای امنیت این کشور ندارند و جمعیت بزرگی شامل دویست تا سیصد میلیون را در این کشور در اختیار دارند و اسلام در این کشور منبع تربیت بسیاری از علما و مدارس دینی در سراسر دنیاست.

مولوي عبداللهي در ادامه همت کشورهای اسلامی را برای حل این مشکل خواستار شده، خاطرنشان کرد: دولت های اسلامی باید با روابط بین الملل خود به دولت هند فشار بیاورند تا مسلمانان از حق شهروندی خود بهره مند شوند و این ظلم علیه مسلمانان برداشته شود. دولت هند هم باید از ظلم هایی که دولت چین نسبت به مسلمانان روا می داشت و دچار گرفتاری گردید، درس بگیرد و دولتمردان این کشور سر عقل بیایند و از ظلم و ستم علیه مسلمانان جلوگیری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.