امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: دوست و هم نشين تاثير بسزايي در زندگي و مراودات اجتماعي انسان دارد.

مولوي سید احمد عبداللهی گفت: اگر دوست و رفیق انسان، صالح و نیک باشد مسلما اثر نیک به انسان منتقل خواهد شد و اگر انسان با دوستان ناباب و ناشایسته هم نشین شود یقینا که اثر سوء به آن خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبداللهي در مراسم این هفته نماز جمعه اسدیه با بیان اینکه رفتار هم نشین بر انسان تاثیر می گزارد، اظهار داشت: یکی از موارد بسیار تاثیر گذار در زندگی انسان موضوع انتخاب دوست و هم نشین است.

وي افزود: اگر دوست و رفیق انسان، صالح و نیک باشد مسلما اثر نیک به انسان منتقل خواهد شد و اگر انسان با دوستان ناباب و ناشایسته هم نشین شود یقینا که اثر سوء به آن خواهد رسید.

ايشان ادامه داد: خداوند در سوره فرقان سرگذشت کسانی را بیان می کند که روز قیامت نهایت افسوس و حسرت را دارند چون دوستی را انتخاب کرده اند که باعث دوری آنها از خدا و دخول آنان به جهنم گردیده است.

مولوي عبداللهي افزود: امروز یکی از خطراتی که جامعه ما را تهدید می کند موضوع اعتیاد به مواد مخدر است که اکثرا بر اثر هم نشینی با افراد بی بند و بار، جوانان ما در دام فساد و اعتیاد قرار می گیرند.

امام جمعه اهل سنت اسديه تصریح نمود: اولیا و سرپرستان خانواده ها به شدت رفتار فرزندانشان را زیر نظر داشته باشند تا از هم نشینی های افراد نامناسب آسیب نبینند، امروز جوانان ما وقتی که به مواد مخدر آلوده شوند در حقیقت تمام استعداد و کارایی خود را از دست می دهند، بر همین اساس اسلام استعمال مواد مخدر و خرید و فروش آنها را حرام اعلام نموده، چون از یک طرف تضییع مال است و از طرف دیگر فرد معتاد بی بند و بار می شود و برایش نه غیرتی و نه تعهدی و نه صلاحیتی باقی نمی ماند.

ايشان ابراز داشت: بدون شک یکی از توطئه های دشمنان اسلام برای تضعیف جوامع اسلامی ترویج استعمال مواد مخدر است، فروپاشی نظام خانواده و اختلاف های خانوادگی در بین زوجین نتیجه استعمال مواد مخدر می باشد پس باید تمام افراد جامعه اعم از مردم و مسئولین دست به دست هم بدهند تا این پدیده شوم از جامعه ریشه کن شود و برای پیشگیری از آن، موضوع همنشینی با افراد را جدی بگیریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.