امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي: اتحاد و اتفاق مسلمين مهمترين درس عيد قربان است

مولوي سيد احمد عبدالهي گفت: يكي از درسهايي که عید قربان به ما می دهد اتحاد مسلمین در برابر زورگویان عالم و اظهار نفرت و بیزاری از كساني است که در صدد تضعیف قدرت اسلام بوده و چشم دیدن وحدت امت اسلامی را ندارند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبدالهي امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي در گفتگو با خبرنگار اين دفتر با بيان اينكه عید سعید قربان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است خاطر نشان كرد: اين عيد یادآور مجاهدت های حضرت ابراهیم و اسماعیل(ع) هست. چون در چنین روزی آنان تسلیم در برابر فرمان خالق کائنات را به نمایش گذاشتند که خداوند در کلام خودش از ایشان به لفظ «فَلَمَّا أَسْلَمَا» یادآوری نموده است و هم چنین شیطان لعین که خواست مانع اجرای فرمان الهی بشود در برابر این پدر و پسر مخلص ، ناکام و ذلیل شد.

وي افزود: مناسک مهم‌ حج ابراهیمی، یادگار خلیل الله آن بت شکن تاریخ است، در روز عید سعید قربان، مسلمین عالم این پیروزی را جشن می گیرند با ادای نماز عید و انجام دادن قربانی هر سال خاطرات حضرت ابراهیم را زنده نگه می دارند، حجاج بیت الله الحرام با زدن سنگ بر نماد شیطان این موفقیت را تجلیل می نمایند. در اماکن مقدسه، کعبه، زمزم، صفا و مروه و مقام ابراهیم یادگار ایثار و فداکاری حضرت ابراهیم است.

ايشان اتحاد و اتفاق مسلمين را مهمترين درس عيد قربان دانست و اظهار داشت: يكي از درسهايي که عید قربان به ما مسلمان ها می دهد اتحاد و اتفاق مسلمین در برابر طاغوت ها و زورگویان عالم است و اظهار نفرت و بیزاری از شیطان صفتانی است که در صدد تضعیف قدرت اسلام و مسلمین هستند و چشم دیدن عزت اسلام و وحدت امت اسلامی را ندارند.

وي افزود: درس دیگری که عید قربان به مسلمانان می دهد اینست که اطاعت و تسلیم در برابر دستورات و احکام‌ الهی باعث سرافرازی و سعادت هر دو جهان می شود.

ايشان درس سوم را ايستادگي در برابر وسوسه نفس و شیطان دانست و ابراز داشت: انسان بايد در مقابل نفسانيات و وسائس شيطاني استقامت کند و الا دچار ذلت و زبونی خواهد شد.

مولوي عبدالهي با اشاره به چهارمین درسی که از عید قربان می توان گرفت اظهار داتش: برای رسیدن به عزت واقعی و کمال، باید رشته ی محبت غیر خدا را قطع کنیم و برای رسیدن به مقام قرب الهی از نثار جان و مال و فرزند نباید ابا بورزیم چنانكه حضرت ابراهیم در هر سه امتحان جان، مال و فرزند پیروز و موفق شد و از این شخصیت بزرگوار نه تنها در بین مسلمین بلکه در تمام ادیان الهی به نیکی یاد می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.