امام جمعه اهل سنت اسديه: حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه شجاعت، صبر و پايداري بودند.

مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: وظيفه مسلمين عالم اين است كه بر اساس سفارش پيامبر نسبت به حضرت فاطمه زهرا(س) محبت و احترام خاص قايل باشند چون پيامبر ايشان را پاره تن خود مي ناميدند و خشم ايشان را خشم خود مي دانستند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، امام جمعه اهل سنت اسديه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي اين دفتر با اشاره به مناقب دخت نبي مكرم اسلام(ص) اظهار داشت: فضايل حضرت فاطمه زهرا(س) آنقدر زياد است كه نمي توان آنها را در چند جلسه بيان نمود.

وي با بيان اينكه حضرت صديقه طاهره(س) به عنوان اسوه شجاعت صبر و پايداري در كنار پدرشان بودند و در سختترين شرايط دعوت اسلامي در مكه در كنار ايشان حضور داشتند و در راه نشر و اشاعه دين پيامبر اسلام در تمام مشقات حامي و يارو ياور پدر بزرگوارشان بودند، اظهار داشت: زواياي مختلف زندگي حضرت زهرا مملو از فضايل و مناقب ايشان است اينكه حضرت فاطمه دختر پيامبر(ص) و همسر اميرالمومنين علي بن ابيطالب(ص) و مادر حسنين(ع) است اين قسمتي از فضايل ايشان است يك بعد زندگي حضرت فاطمه زهرا(س) اين است كه رسول مكرم اسلام آنقدر به حضرت فاطمه(س) محبت داشتند كه در زمان سفر آخرين فردي كه با آن وداع مي كردند فاطمه(س) بود و در زمان برگشت از سفر اولين كسيكه ملاقات مي كردند حضرت فاطمه(س) بود.

ايشان خاطر نشان كرد: وظيفه مسلمين عالم اين است كه بر اساس سفارش پيامبر نسبت به حضرت فاطمه زهرا(س) محبت و احترام خاص قايل باشند چون پيامبر ايشان را پاره تن خود مي ناميدند و خشم ايشان را خشم خود مي دانستند.

امام جمعه اهل سنت اسديه افزود: خداوند خواست كه نسل خير الخلائق و امام المرسلين از اين دختر يعني فاطمه گسترش يابد و تا قيامت اين ادامه دارد.

وي با اشاره به اينكه حضرت فاطمه(س) بهترين فرزند براي پدر و بهترين همسر براي حضرت علي(ع) بود اظهار داشت: از آنجايي كه حضرت علي(ع) بيشتر اوقات در ميدان جهاد با كفار بودند حضرت فاطمه(س) بهترين مديريت را در خانه داشتند و سختي امور منزل را به جان و دل مي خريدند و فرزندان الگو پرورش دادند و بهترين مددكار در راه اعتلاء كلمه الله بودند.

مولوي عبداللهي اضافه كرد: بايد زنان مسلمان زندگي زاهدانه و سراسر نور و روشني حضرت زهرا(س) را براي خود سرمشق قرار دهند و اگر مي خواهند كه عزت دنيا و آخرت را حاصل كنند و رضا و خشنودي پروردگار را به دست بياورند سيرت پاك دخت نبي را عملا در زندگيشان بياورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.