امام جمعه اهل سنت اسديه: به دستور قرآن همه مسلمانان وظيفه دارند از مظلوم حمايت نمايند.

مولوي سيد احمد عبدالهي با صدور بيانيه اي ضمن دعوت همگان به حضور پرشور در راهپيمايي روز قدس اعلام داشت: امروز قضيه فلسطين از مهمترين مسائل جهان اسلام است و لذا حضور در راهپيمايي روز قدس وظيفه هر مسلماني هست.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد احمد عبدالهي امام جمعه اهل سنت اسديه با صدور بيانيه اي بر حضور گسترده امت مسلمان و روزه دار در راهپميايي روز قدس تاكيد كرد.

در اين بيانيه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

“وَمَا لَكُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ وَلِيّاً وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ نَصِيراً”

قدس متعلق به همه مسلمین عالم است ، مسجد الاقصی قبله اول مسلمین است.

سالهاست که از حادثه تلخ و دردناک اشغال قدس عزیز می گذرد و هر روز بر جنایات وحشیانه صهیونیسم غاصب افزوده می شود، عملکرد ددمنشانه غاصبان قبله اول مسلمین قلب هر مسلمان، بلکه هر آزادیخواه را بدرد آورده است و در این ماه مبارک رمضان شاهد ظلم و ستم جنایتکاران غاصب علیه مسلمانان مظلوم فلسطین هستیم.

لهذا به دستور قرآن ما همه وظیفه داریم که از مظلوم حمایت کنیم و قضیه فلسطین مهم ترین موضوع جهان اسلام است و باید مسلمانان از آن غافل نشوند و نسبت به آن بی تفاوت نباشند.

هدف معامله قرن سلطه اسرائیل و آمریکا بر منطقه است، آمریکا از طریق این طرح به دنبال سلطه بر کشورهای عربی و اسلامی است و اسرائیل نیز از طریق این طرح می خواهد که به مسئله فلسطین و پناهندگان فلسطینی پایان دهد.

با توجه به حمایت های ظالمانه ترامپ از رژیم اشغالگر قدس و اعمال فشار این رژیم علیه ملت مسلمان فلسطین امسال باید مسلمین حضور بیشتری در راهپیمایی روز قدس داشته باشند، امید است که مردم شهرستان درمیان بویژه جامعه اهل سنت همزمان با مردم سراسر کشور در این راهپیمایی حضور پررنگی داشته باشند و حمایت خود را از قدس عزیز به نمایش بگذارند.

سید احمد عبداللهی

امام جمعه اهل سنت اسدیه

۷ خرداد ۱۳۹۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.