امام جمعه اهل سنت آق‌قلا: عاشورا، اربعین و امام حسین(ع) نماد وحدت هستند

امام جمعه اهل سنت شهرستان آق‌ قلا گفت: عاشورا، اربعین و امام حسین(ع) نماد وحدت هستند، باید اتحاد و انسجامی را که نیاز امروزی جامعه اسلامی است را به دست آوریم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، آخوند عبدالحی میرزاعلی در کنگره تجلی اربعین در ادیان الهی و مذاهب اسلامی که با حضور رهبران مسیحی و زرتشتی و مذاهب چهارگانه اهل سنت، که در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برگزار شده بود، اظهار کرد: اینکه از چندین مذهب مختلف در کنار مرقد امام رضا(ع) دورهم جمع شده‌ایم به دلیل محبت مشترک ما به امام حسین(ع) است. همه باید قدر شهدا، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را بدانیم.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص)، افزود: طبق روایات پیامبر(ص) آنقدر به امام حسین(ع) و امام حسن(ع) ارادت داشتند که امام حسین(ع) را بر دوش خود سوار می‌کردند. یا فرموده‌اند حسین از من است و من نیز از او هستم. اما نکته قابل تأمل اینجاست که هنگامی که پیامبر(ص) می‌فرمایند: «من از حسین هستم، در حال نشان دادن بزرگواری امام حسین(ع) هستند».

امام جمعه اهل سنت آق‌قلا ابراز کرد: هر ملتی با توجه به فرهنگ خود، ارادت خود را به طریقی نسبت به امام حسین(ع) بیان می‌کنند. در ترکمن صحرا، حتی پیش از انقلاب مردم آن دسته از  فرزندانی را که در ماه محرم متولد می‌شدند را با نام حسن و حسین نام‌گذاری می‌کردند.

آخوند میرزاعلی افزود: دهه آخر ماه مبارک رمضان به ‌خاطر شب‌های قدر با فضیلت است. ماه محرم نیز بخاطر روزهای تاسوعا و عاشورا مقدس است. ما باید بدانیم که امام حسین(ع) با قیام خود ایستادگی را به ما آموختند. چرا که قیام ایشان برای ایستادگی در برابر ظلم و برپایی امر به معروف بود.

وی با بیان اینکه عاشورا، اربعین و امام حسین(ع) نماد وحدت هستند، گفت: در شرایط امروزی نیاز شدیدی به وحدت احساس می‌شود. ما دین، خدا و پیامبر مشترک داریم و باید باهم متحد باشیم، باید اتحاد و انسجامی را که نیاز امروز جامعه اسلامی است را به دست آوریم.

امام جمعه اهل سنت آق‌قلا افزود: این برادری و اتحاد را مدیون مقام معظم رهبری هستیم که با درایت‌ها و راهنمایی‌های خود به عنوان ناخدای کشتی انقلاب ما را هدایت می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.