امام جماعت اهل سنت مسجد سيد الشهدا روستاي نريماني: قيام عاشورا باعث احياء‌ دين رسول الله شد

مولوي ابوبكر شادروز گفت: پيروز واقعي در قيام عاشورا امام حسين(ع) و ياران ايشان بودند به گونه اي كه محبت ايشان بعد از گذشت ساليان هنوز در دل مسلمانان و حتي غير مسلمانان جاري است.   

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان،‌مولوي ابوبكر شادروز امام جماعت اهل سنت مسجد سيدالشهدا روستاي نريماني در گفتگو با خبرنگار اين دفتر با تسليت به مناسبت فرارسيدن ماه محرم و ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان،‌ امام حسين(ع) را مظهر رشادت،‌ شهامت و شهادت در راه حق دانست و اظهار داشت: امام حسين(ع) بزرگترين معلم بشريت و مظهر از خودگذشتگي است كه با قطره قطره خون خود درس استكبار ستيزي و اسلام خواهي به مردم داد.

وي افزود: ايشان با قيام خود ملت خوابيده را بيدار كرد و به آنها آموخت در مقابل ظلم و ستم سكوت نكنند.

مولوي شادروز اظهار داشت: در حديثي از پيامبر اسلام(ص) آمده است، إِنَّمَا مَثَلُ أَهْلِ بَیتِی فِیکُمْ کَمَثَلِ سَفِینَةِ نُوحٍ، مَنْ دَخَلَهَا نَجَی، وَ مَنْ تَخَلَّفَ عَنْهَا غَرِقَ، مَثَل اهل بیت من در میان شما کشتی نوح است، هر کس به این کشتی داخل شود نجات می‌یابد، و هر کس جا بماند، غرق می‌شود.

امام جماعت مسجد سيد الشهداء نريماني وظيفه علما در تبيين اهداف قيام عاشورا را مهم ارزيابي كرد و افزود: قيام عاشورا باعث شد كه اسلامي كه در حال از بين رفتن بود دوباره احيا شود. اگر چه امام حسين(ع) در روز عاشورا به شهادت رسيد اما پيروز واقعي امام حسين(ع) و ياران ايشان بودند به گونه اي كه محبت ايشان بعد از گذشت ساليان هنوز در دل مسلمانان و حتي غير مسلمانان جاري است.   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.