امام جماعت اهل سنت روستای کرپشلی سفلی راز و جرگلان: حوادث اخیر هند، چهره واقعی دموکراسی غربی را نشان داد

بایرام طاغان آخوند کوثری گفت: ناآرامی ها و کشتار بی رحمانه مسلمانان هندی و از سوی دیگر منفعل بودن دولت هند در حل و فصل این اختلافات، چهره واقعی دموکراسی غربی را به جهانیان نشان داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، بایرام طاغان آخوند کوثری امام جماعت اهل سنت مسجد روستای کرپشلی سفلی راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: فهم و تصوری که از قانون جدید حقوق شهروندی در هند وجود دارد، بیانگر ایجاد محدودیت‌هایی برای مسلمانان است و همین مسئله، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است. این در حالی است که مسلمانان، بخشی از فرهنگ و جامعه هند هستند و در رشد و پیشرفت این کشور نقش مهمی دارند.

آخوند کوثری افزود: این قانون تبدیل به حربه ای برای حمله به مسلمانان و سلب حقوق آنها شده است. حتی در موقعی که ترامپ وارد هند شد، عده‌ای از هندوهای افراطی به مسلمانان و مساجد و مغازه‌های آنها حمله کردند و تعداد زیادی از افراد بی‌گناه را کشتند و زخمی کردند. آنها نشانه‌های اسلامی را از مناره‌های مساجد کندند و به‌ جای آن پرچم هندوها را گذاشتند که نباید در مقابل این جنایات ضد بشری خند سکوت کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.